Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Як стати опорою для тих, у кого близькі у війську

Ти маєш триматись»

«Ти маєш бути сильною / сильним»

«Ти маєш думати про хороше»

«Ти маєш стати для нього / неї підтримкою»

Як стати опорою для тих, у кого близькі у військуДружини чи чоловіки військовослужбовців/-виць, а також близькі родичі часто чують ці слова. Вони можуть бути ознакою турботи, але зазвичай не сприймаються як підтримка. Адже родини військових тримаються та тримають, навіть коли втомилися бути сильними.

Цей стан складно пояснити тим, хто не має подібного досвіду. Складно пояснити, «чого напружена», «чого складно радіти»… І коло довіри може ставати все меншим. Але є люди, яким можна довіряти, на яких можна спиратись.

Тож, будь ласка, дозвольте собі прийняти підтримку. З повагою та вдячністю за вашу службу — служіння! Поки ви стоїте за спиною того чи тієї, хто служить, хтось має стати за вашою спиною.

Способи, які допоможуть перезавантажитися

Способи, які допоможуть перезавантажитисяНа жаль, відпочинок не завжди доступний у форматі відпустки чи додаткового вихідного.

Якщо здається, що часу на відновлення немає зовсім, гортай карусель. Там зібрали способи, які допоможуть перезавантажитися навіть у найнапруженіші дні.

Як подолати страх

Як подолати страхВсі ми іноді боїмось, і це нормально. Страх – одна з базових емоцій, що мобілізує сили, коли людина стикається з небезпекою. Але водночас важливо навчитися долати такі ситуації, якщо вони ускладнюють повсякденне життя. На платформі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я є ґрунтовний матеріал із вправами та порадами, які допоможуть впоратися зі страхом. (https://howareu.com/materials/yak-podolaty-strakh)

Це нормально, що далеко не на кожну ситуацію, яка викликає страх, людина здатна вплинути. До того ж утома чи сильний стрес можуть повернути негативні емоції, які ви начебто вже опанували. Так буває, і не треба засмучуватись. У такі миті важливо нагадати собі, що ви подолали цей страх і зможете зробити це ще раз.

Свій варіант боротьби зі страхом може знайтися не одразу. Треба практикувати різні вправи та за потреби звертатися до фахівців із ментального здоров’я. Вони обов’язково підтримають і допоможуть підібрати ефективні техніки. Докладніше – у матеріалі. (https://howareu.com/materials/yak-podolaty-strakh)

Що таке віктимблеймінг

Що таке віктимблеймінгКоли тебе звинувачують, хоча постраждав/-ла саме ти, це може бути неймовірно болісно.

Це явище має назву віктимблеймінг. Розповідаємо про його причини в каруселі, аби точно знати, з чим ми маємо справу.

А ще обіймаємо. На випадок, якщо через останні новини ти почуваєшся так собі

 

Речі, які забирають твою енергію та сили

Речі, які забирають твою енергію та силиТи вже втомлений/-на, а день тільки почався

Було?

Є речі, які виснажують, навіть якщо ти цього не помічаєш. Просто день за днем стає все важче вставати, складніше зосередитися, і єдине, чого хочеться — просто втекти від усього.

Енергожери працюють тихо, але ми їх викрили

 

Ознаки сексуального насильства

Ознаки сексуального насильстваНе можемо мовчати на цю тему і тобі не радимо

Бо сексуальні домагання — це не про флірт і компліменти. Це коли «просто жарт» може залишити слід на все життя. А ще це страх відмовити, бо можуть «вигнати» з універу, звільнити, зіпсувати репутацію, зганьбити.

Не дозволяй нікому порушувати межі та не мовчи.

8 ознак емоційної зрілості

8 ознак емоційної зрілостіЕмоційна зрілість — це вміння приймати себе таким, як є, бути чесним із собою та навичка подбати про себе самостійно. Вона проявляється у щоденних рішеннях — не завжди масштабних, але дуже важливих.

Хто такі френемі, або друзі, з якими не потрібно й ворогів

Хто такі френемі, або друзі, з якими не потрібно й ворогівЗ таким другом і ворога не треба

Цей вислів якнайкраще описує френемі — людей, які можуть здаватися близькими, але насправді приносять більше болю і переживань, ніж радості.

У каруселі розповідаємо, як визначити токсичних «друзів» у своєму оточенні та як із цим бути.

Мови любові

Мови любовіЛюбов проявляється по-різному.

Для когось це слова підтримки. Для когось — обійми, довгі й мовчазні. А для когось — чашка чаю, поставлена поруч без зайвих слів.

Вона може змінюватися залежно від контексту й не обовʼязково однакова у всіх-всіх наших стосунках: романтичних, дружніх, сімейних чи робочих. Але певні її прояви можуть бути для тебе ціннішими за інші.

Коли розумієш ці відмінності, легше не тільки відчувати любов, а й дарувати її так, як потрібно іншим.


Назад Вперед
Наверх