Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » » Ознайомлення з кращими практиками безбар'єрності

Ознайомлення з кращими практиками безбар'єрності

Ознайомлення з кращими практиками безбар'єрності

 

Вперше в Україні, з 19 травня по 25 травня під егідою Міністерства культури і стратегічних комунікацій спільно з Мінрозвитку і Радницею уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності на виконання плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року проводиться Національний тиждень безбарʼєрності. Ініціаторкою впровадження політики безбар’єрності в України є Перша Леді Олена Зеленська.

В рамках Національного тижня безбар’єрності 23 травня 2025 року в м. Кропивницькому відбулася виїзна нарада та інспектування безбар’єрного маршруту стаціонару №1 КНП «Центральна міська лікарня» КМР. На заході за участі заступника міського голови Сергія Колодяжного, начальника управління охорони здоров’я Оксани Макарук, керівників закладів охорони здоров’я міста та голови міської організації інвалідів «Сила духу» Олександр Переверзєв було проінспектовано безбар'єрність медичного простору за всіма напрямами та його доступність для пацієнта, вивчення кращих практик впровадження безбар'єрності.

 


Безбар’єрний маршрут пацієнта від воріт і приймального відділення Центральної міської лікарні до палат терапевтичного відділення проінспектував Олександр Перевєрзєв, який пересувається на інвалідному візку. Особливих перепон у доступності в лікарні він не відчув, утім певні зауваження зробив. І директор КНП «Центральна міська лікарня» Олександр Артюх, і начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук наголосили, що всі зауваження будуть враховані і реалізовані для безбар’єрності простору лікарні.

- Міська рада виділяє кошти на облаштування безбар’єрного простору в медичних закладах міста, це побачимо на цій виїзній нараді. Ми не стоїмо осторонь питання безбар’єрності, існують жорсткі вимоги Національної служби здоров’я, всі медичні заклади, які мають з НСЗУ угоди, повинні забезпечити виконання цих вимог. Однією з пріоритетних із них є безбар’єрність, - зазначила начальниця управління здоров’я міської ради Оксана Макарук. - Протягом останнього часу ця ситуація в комунальних медичних закладах значно поліпшилася. Ми забезпечили безбар’єрність фізичну, інформаційну, цифрову, суспільну та громадянську. Центральна міська лікарня — кращий приклад того, що зроблено в місті.

За інформацією Оксани Макарук, заклад охорони здоров’я комунальної власності міста Кропивницького облаштовано 23 пандусами, які приведені до вимог державно-будівельних норм, 21 кнопками виклику, 44 санітарні кімнати (туалети, душові кімнати), які пристосовані для потреб осіб з інвалідністю, ліфтами (пасажирськими та лікарняними).

Інформаційну безбар’єрність у закладах охорони здоров'я забезпечено шляхом укладання договорів на переклад жестовою мовою, встановлення тактильних табличок шрифтом Брайля, контрастне виділення сходів, розміщення інформаційних та навігаційних табличок, вказівників, планів-схем. У всіх медичних закладах створено Wi-Fi зони. Особливу увагу приділяють охороні психічного здоров’я, є гінекологічні кабінети з безбар’єрним доступом, діє система надання послуг раннього втручання, надається паліативна допомога.

Безбар’єрним доступом до приміщень та території Центральної міської лікарні Олександр Перевєрзєв залишився задоволений, а за участь в інспектуванні директор медичного закладу Олександр Артюх подарував йому сучасний електричний інвалідний візок, який йому передали друзі з-за кордону.



#тиждень_безбарєрності #безбарєрність_Кропивницький

 

Ознайомлення з кращими практиками безбар'єрностіОзнайомлення з кращими практиками безбар'єрностіОзнайомлення з кращими практиками безбар'єрностіОзнайомлення з кращими практиками безбар'єрностіОзнайомлення з кращими практиками безбар'єрностіОзнайомлення з кращими практиками безбар'єрності