Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Гемодіалізне відділення у Кропивницькому: перший рік роботи

Гемодіалізне відділення у Кропивницькому: перший рік роботи

Гемодіалізне відділення у Кропивницькому: перший рік роботиВже більше року в одному з корпусів Міської лікарні № 2 ім. Св. Анни працює відділення амбулаторного гемодіалізу, відкриття якого у кропивницьких лікувальних закладах чекали понад півсотні хворих на хронічну ниркову недостатність. Нині діалізну процедуру тричі на тиждень тут проходять 35 пацієнтів. Завідувач відділення Сергій Тельний говорить, за цей час колектив відділення і пацієнти вже стали великою родиною.

У нас більш сучасне обладнання, аніж в обласній лікарні, де раніше частина хворих проходила гемодіаліз. Тому пацієнти, які перейшли звідти до нас, задоволені,  отримують послугу в повній мірі. Працівники ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна” і ТОВ "Ренарт”, за інвестування яких і було відкрито наше відділення, постійно моніторять нашу роботу й відгуки пацієнтів. За це час жодних запитань до нас не виникало. Апарати працюють, дрібні збої в їх роботі дуже оперативно усуваються нашими штатними інженерами та фахівцями названих мною компаній”, - розповідає лікар. 

Нині відділення працює у 2 зміни 6 днів на тиждень. У штаті відділення працює 15 чоловік, серед яких терапевт, анестезіолог, реаніматолог, медсестри, санітарки, провізор та інженери. За рік роботи відділення отримало ліцензію на проведення лабораторних обстежень і хірургічних маніпуляцій в амбулаторних умовах. Проведення останніх розпочнуть вже у наступному році. Окрім того для роботи відділення за бюджетні кошти було закуплено 3 функціональні ліжка для хворих зі значною масою тіла, апарат для визначення електролітів крові, УЗД-апарат та апарат для гемосорбції. Відділення забезпечене усім необхідним згідно табелю оснащення. Питання наразі тільки у фінансовому забезпеченні витратних матеріалів, що потрібні для проведення гемодіалізної процедури. Коштів, які надходять у вигляді цільової субвенції з державного бюджету, бракує.

"Величезний мінус - держава не в повній мірі фінансує лікування хворих із нирковою недостатністю. Цього року ми отримали 6,255 млн грн на витратні матеріали. Їх вистачило для 31 пацієнта при тому, що обслуговуються у нашому відділені 35 хворих, - роз’яснює Сергій Тельний. -  Решту коштів віднайшли у міському бюджеті, однак на початку року ми давали запит на більший обсяг фінансування. Для роботи відділення на повну потужність, 60 хворих у три зміни, нам потрібно понад 18 млн грн.  Гемодіалізна процедура для одного пацієнта обходиться 302 100 грн/рік”.
Іще однією проблемою, вирішення якої не залежить від самих медиків, є відтік кваліфікованих кадрів. За словами завідуючого, 6 із 15 працівників відділення, які почали працювати з першого дня його роботи, виїхали за кордон. 
 
Гемодіалізне відділення у Кропивницькому: перший рік роботи"Працівники дуже професійно виконують свою роботу, до них питань взагалі немає, готовий доручити їм будь-яку справу. Однак життя показало, що ми виховуємо кадрів, але не можемо їх втримати. За рік від нас поїхали за кордон 6 працівників, серед яких лікар, медсестри,санітарка. Ми їх навчили, адже робота в гемодіалізному відділенні специфічна, вони мають хороші знання і практику, але втримати їх не можемо, хоча максимально забезпечили усіма надбавками, що передбачені законодавством”, - констатує лікар. 

Наразі втрату медичних кадрів у відділенні компенсували. Бракує лише лікаря-нефролога, але таких фахівців загалом немає у Кропивницькому. Однак питання кадрів знову постане у разі початку роботи відділення у три зміни, якщо кількість пацієнтів гемодіалізного відділення у лікарні Св.Анни зросте. Наразі в Кропивницькому офіційно проживає 75 хворих, які повинні проходити процедуру гемодіалізу. 
 
Довідка: Відкриття відділення гемодіалізу було передбачено програмою міського голови Андрія Райковича «Здорове місто» та Перспективним планом заходів щодо модернізації та оптимізації галузі охорони здоров'я м. Кіровограда на 2016-2018 роки, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 14.07.2016 року № 371. Перших пацієнтів відділення прийняло у вересні 2017 року. Реалізувати проект вдалось завдяки залученим інвестиціям. У листопаді 2016 року між Кіровоградською міською радою та ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна" був підписаний Меморандум щодо реалізації Проекту по оснащенню діалізного відділення в місті Кропивницькому між Кіровоградською міською радою та ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна». Інвестор погодився надати, встановити медичне діалізне обладнання, а також обслуговувати його у подальшому. Окрім того інвестором було проведено навчання персоналу майбутнього відділення та надано методологічну підтримку. На 11 апаратів для гемодіалізу, обладнання для фільтрування та очищення води для діалізу, крісла для забору донорської крові було витрачено 11 291,3 тис. грн.
Капітальний ремонт корпусу взяли на себе благодійна організація ТОВ «Ренарт» та підрядна організація ТОВ «Буд-альянс груп». Окрім ремонту самого приміщення, було проведено також заміну всіх інженерних комунікацій, встановлено дизельний генератор. Загальна сума витрат склала  5 287,4 тис. грн. З міського бюджету було профінансовано благоустрій території навколо відділення на суму 450 тис грн. Відділення амбулаторного гемодіалізу розраховане на 10 діалізних місць, при відпрацюванні 2-х змін (повна потужність апаратів - 3 зміни). Штатна чисельність відділення становить 20,75 штатних одиниць, з них 4,75 лікарів.

Гемодіалізне відділення у Кропивницькому: перший рік роботи