Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0-800-801-333 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Яку шкоду наносить здоров’ю булінг та як врятуватись від нього

18 квітня щорічно у всіх країнах Європи, зокрема в Україні, відзначають Європейський день захисту прав пацієнтів, що традиційно супроводжується просвітницькими заходами з питань правового врегулювання та практичної реалізації прав пацієнта за міжнародним та національним законодавством. Відзначаючи цей День цьогоріч управлінням охорони здоров’я за спільної участі з управліннями освіти, молоді та спорту, з питань захисту прав дітей Міської ради міста Кропивницького 16 квітня 2019 р. проведено семінар – практикум з елементами дискусії на тему «Булінг: шкода здоров’ю, відповідальність та проблеми судового захисту».

Метою заходу є протидія булінгу як суспільно небезпечному явищу, що викликає сьогодні найбільшу стурбованість в суспільстві, оскільки спрямоване, передусім, проти життя і здоров’я особи.

Учасники семінару обговорили дискусійні питання законодавчого врегулювання булінгу, медичних наслідків цькування, юридичної відповідальності за його вчинення, перспектив та проблематики судового захисту жертв насильства.

Про ознаки булінгу, симптоматику та медичні наслідки його впливу, способи захиститися від агресорів під час семінару розповіла Лариса Гретченко, юрист управління охорони здоров’я, адвокат, експерт із медичного права, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України.

За її словами, медичними наслідками булінгу є заподіяна здоров’ю жертви шкода у різних виявах, травми, захоплення наркоманією та алкоголізмом.

Шкода здоров’ю

Види

Прояви

фізична*

негативні зміни фізичного й психічного здоров’я, виражені в різних ступенях: тілесні ушкодження, побої

моральна**

негативні зміни в психологічній сфері, страждання

матеріальна***

витрати, пов’язані з корекцією або функціональною компенсацією тілесних ушкоджень/недоліків та втрати доходу

* відшкодувати неможливо; ** компенсується; ***відшкодовується

Більш детально про ознаки та симптоматику медичних наслідків впливу булінгу, документування фактів цькування, альтернативи судовому захисту від булінгу дивіться у презентації нижче.

Конкурсна комісія відхилила єдину кандидатуру на посаду керівника КЗ "Поліклінічне об'єднання м. Кіровограда" (ВІДЕО)

16 квітня 2019 року відбулося засідання конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору на зайняття посади керівника комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда».

На посаду керівника комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда» претендувала Амбарна О.М. – в.о. генерального директора комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда

За результатами заслуховувань конкурсної пропозиції та проведеної співбесіди було проведено оцінювання.

У зв’язку з відсутністю конкуренції, прийнято рішення ввести мінімальний прохідний бал, виходячи із максимальної кількості балів у кількості 100 балів (70% від загальної кількості балів) для визначення переможця конкурсу.

За результатом оцінювання, конкурсною комісією прийнято вмотивоване рішення про відхилення кандидатури Амбарної О.М. на посаду керівника комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда» та прийнято рішення про проведення конкурсу повторно.

 

У назвах медичних професій з’явиться брат медичний, акушер і санітар

Уже скоро чоловікам не записуватимуть до трудових книжок "сестра-господиня”, "головна медична сестра” і "акушерка”. Найменування всіх посад і професій у медичній галузі вноситимуть до трудової книжки, трудового договору та інших документів у чоловічому або жіночому роді. Відповідні зміни, затверджені наказом МОЗ України№ 805, набудуть чинності після публікації у Національному класифікаторі професій, інформують на офіційному сайті МОЗу.

 

Нові назви професій затвердженонаказом МОЗ України від 10.04.2019 № 805"Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров’я”.Вони набудуть чинності після внесення змін до Національного класифікатора професій - орієнтовно через кілька місяців.

Що зміниться у назвах професій та посад

Код

Було

Стане

1229.5

Головна медична сестра

Головна медична сестра / головний медичний брат

3231

Сестра медична

Сестра медична / брат медичний

3231

Сестра медична з дієтичного харчування

Сестра медична (брат медичний) з дієтичного харчування

3231

Сестра медична з косметичних процедур

Сестра медична (брат медичний) з косметичних процедур

3231

Сестра медична з лікувальної фізкультури

Сестра медична (брат медичний) з лікувальної фізкультури

3231

Сестра медична з масажу

Сестра медична (брат медичний) з масажу

3231

Сестра медична з фізіотерапії

Сестра медична (брат медичний) з фізіотерапії

3231

Сестра медична з функціональної діагностики

Сестра медична (брат медичний) з функціональної діагностики

3231

Сестра медична зі стоматології

Сестра медична (брат медичний) зі стоматології

3231

Сестра медична милосердя

Сестра медична (брат медичний) милосердя

3231

Сестра медична операційна

Сестра медична операційна / брат медичний операційний

 

Конкурсна комісія розгляне призначення Олени Амбарної на посаду керівника КЗ «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда»

09 квітня 2019 року відбулося засідання конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору на зайняття посади керівника комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда»

Члени конкурсної комісії розглянули заяву претендента, розкрили пакет документів поданий претендентом та сформували опис даних документів.

Загалом на зайняття вакантної посади керівника комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда» претендує 1 особа, а саме:

Амбарна Олена Миколаївна – в.о. генерального директора комунального закладу «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда»..

За результатами розгляду документів конкурсна комісія прийняла рішення допустити Амбарну О.М. до участі у конкурсі.

Засідання конкурсної комісії з розгляду (заслуховувань) конкурсних пропозицій учасників та проведення співбесіди відбудеться 16 квітня 2019 року о 10:00 год. за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41 (3 поверх, каб. № 324).

Медична лабораторія працює сьогодні під міською радою

Медична лабораторія працює сьогодні під міською радоюСьогодні, 5 квітня, на площі перед міською радою Кропивницького розгорнулася медична лабораторія під відкритим небом, лікарі якої пропонують мешканцям міста подбати про власне здоров’я.

 

Препарати у рамках програми «Доступні ліки» відтепер можна отримати за електронним рецептом

Медичні препарати у рамках програми «Доступні ліки» з 1 квітня можна отримати за електронними рецептами. Про це у своєму Фейсбуціповідомила в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами посадовиці, програма перейшла до Національної служби здоров’я України. Ця зміна трансформує весь механізм роботи програми, зокрема — пацієнти, які нею користуються, отримуватимуть рецепт на ліки у зовсім іншому форматі. Тепер пацієнти зможуть отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. А сам рецепт буде виписуватись сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я, до якої приєднаються усі аптечні заклади, що мають договір з НСЗУ.

 

Як пацієнтові отримати ліки в аптеці за електронним рецептом

 

Крок 1.Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.

 

Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

 

Крок 2.Лікар проводить прийом і виписує рецепт.

 

Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

 


Знову без кандидатів: комісія вчергове продовжила конкурс на посаду керівника дитячої стоматполіклініки

02 квітня 2019 року відбулося засідання конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору на зайняття посади керівника дитячої стоматологічної поліклініки.

Комісією було прийнято рішення щодо повторного формування оголошення та його подальшого оприлюднення, оскільки заяви для участі в конкурсі протягом встановленого комісією терміну подачі не надійшли.

Засідання комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів відбудеться 07 травня 2019 року. за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41 (3 поверх, каб. № 324).

Забезпеченість лікувальних закладів Кропивницького вакцинами станом на 03 квітня 2019 року

Назва ЛПЗ

Назва бакпрепаратів

Потреба на 2019 рік

Отримано з державного постачання

Закуплено за кошти місцевого бюджету

Закуплено з інших джерел

Залишок з 2018 року

ЦПМСД№1

БЦЖ для профілактики туберкульозу

0

 

 

 

1840

 

АКДП (дифтерія, кашлюк, правець)

4460

3820

 

 

4600

 

АДП (дифтерія, правець)

430

 

 

 

1180

 

АДП-м (дифтерія, правець)

2810

1000

 

 

1500

 

Поліомієлітна вакцина ОПВ

6250

3080

 

 

2700

 

Поліомієлітна ІПВ

2360

1800

 

 

1600

 

КПК (кір, краснуха, паротит)

1622

2890

 

 

3374

 

Проти гепатиту В

0

 

 

 

2038

 

Проти гемофільної інфекції

0

150

 

 

3300

 

БЦЖ-м для дітей з малою вагою

50

0

 

 

0

Оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади керівника дитячої стоматологічної поліклініки

Правові підстави проведення конкурсу: ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017р. № 1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я», рішення Міської ради міста Кропивницького від 29.03.2018 року № 1575 «Про уповноваження управління охорони здоров’я Міської ради міста Кропивницького на проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я міста Кропивницького», наказ управління охорони здоров'я Міської ради міста Кропивницького від 06 серпня 2018 року № 130 «Про проведення конкурсу на зайняття посади керівника дитячої стоматологічної поліклініки», наказуправління охорони здоров'я Міської ради міста Кропивницького від 07 вересня 2018 р. № 155 «Про затвердження складу конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору на зайняття посади керівника дитячої стоматологічної поліклініки».

Найменування та місцезнаходження закладу: дитяча стоматологічна поліклініка; 25013, м. Кропивницький, вул. Вокзальна, 31.


Що треба знати про епілепсію і як надати першу допомогу

Близько 50 мільйонів людей в усьому світі живуть з епілепсією і щороку фіксується 2,4 млн нових випадків. В Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією. Розповідаємо, що треба знати про епілепсію.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЕПІЛЕПСІЮ

Епілепсія вважається одним із найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються.

Ці напади проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла або ж по всьому тілу. Іноді людина може зомліти чи втратити контроль за функціями кишечника або сечового міхура.

Напади спричинені надлишком електричних імпульсів у групах клітин різних ділянок мозку. Епілептичні напади можуть мати форму як незначних провалів у пам’яті, так і важких тривалих конвульсій, а також різнитись за частотою, трапляючись як менше разу на рік, так і до декількох випадків у день.

Один-єдиний напад іще не свідчить про епілепсію, 5-10% людей мали протягом життя один напад.

Ознаки нападів мінливі та залежать від того, в якій ділянці мозку починаються порушення. Можуть виникати тимчасові симптоми, наприклад, втрата орієнтації або свідомості, порушення рухових функцій, органів відчуття (зір, слух та смак), зміни настрою та інші.

Пацієнт має право: докладно про права на життя, гідність і захист від дискримінації

Права на життя, гідність і захист від дискримінації є основоположними правами кожного. Фахівці Міністерства охорони здоров'я розповідають, що це означає в правовому сенсі і що робити, якщо права порушують.

 

ЯК ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ ПРАВО НА ЖИТТЯ

Найцінніший світовий актив сьогодні — це людський капітал. І роль медицини в збереженні та примноженні цього активу — одна з найважливіших. У світовому рейтингу Україна займає 50-те місце зі 157-ми за якістю людського капіталу. Індекс людського капіталу враховує шанси дожити до 5 років, тривалість освіти, витривалість дорослого населення. Дитина, народжена в Україні зараз, матиме 65% продуктивності від максимально можливої. А близько 81% нинішніх 15-річних українців доживуть до 60 років. Уся трансформація системи охорони здоров’я направлена на поліпшення якості людського капіталу в Україні через кращий доступ до якісних медичних послуг та профілактичних заходів.

Розвиток неонатології і збереження здоров’я новонароджених загалом є пріоритетним напрямом у розвинених державах світу. В Україні разом з міжнародними партнерами розпочали програму забезпечення сучасним обладнанням регіональних перинатальних центрів, а також системний процес підвищення кваліфікації українських неонатологів. Сучасне обладнання і кваліфіковані фахівці, що працюють за сучасними протоколами, дозволять нам перейти на новий рівень неонатальної допомоги.


Назад Вперед
Наверх