Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Мережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізу

Мережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізу

Мережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуУ складі новоствореного комунального закладу «Міська лікарня № 2 ім. Святої Анни м. Кропивницького» запрацювало відділення амбулаторного гемодіалізу. Раніше хворі з хронічною нирковою недостатністю могли отримати медичну допомогу лише в обласній лікарні. Відтепер детоксикацію можна пройти у кропивницькій міській лікарні.

Відкриття відділення гемодіалізу було передбачено  програмою міського голови Андрія Райковича «Здорове місто» та Перспективним планом заходів щодо модернізації та оптимізації галузі охорони здоров'я м. Кіровограда на 2016-2018 роки, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 14.07.2016 року № 371. На даний час 126 хворих на хронічну ниркову недостатність – мешканців м. Кропивницького потребують лікування гемодіалізом: тільки половина з них проходять лікування в Кіровоградській обласній лікарні, а 62 хворих перебувають на черзі на проходження детоксикації.

«Це питання опрацьовувалось протягом останніх п’яти років.  Відділення потребували і медики, і пацієнти. Слава Богу, що в місті знайшлась політична воля, і міський голова, і депутати в умовах обмеженості бюджету, значної потреби у видатках, поставили відкриття гемодіалізного відділення пріоритетом у 2017 році. Відділення розраховане на прийом 60 пацієнтів у кілька змін. Відзначу, що ми відкрили відділення амбулаторного гемодіалізу, тобто у нас зможуть отримувати послугу пацієнти, які не потребують постійного стаціонарного спостереження", - коментує начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Реалізувати проект вдалось завдяки залученим інвестиціям. У листопаді 2016 року між Кіровоградською міською радою та ТОВ "Фрезеніус Медікал Кер Україна" був підписаний Меморандум щодо реалізації Проекту по оснащенню діалізного відділення в місті Кропивницькому між Кіровоградською міською радою та ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна». Інвестор погодився надати, встановити медичне діалізне обладнання, а також обслуговувати його у подальшому. Окрім того інвестором було проведено навчання персоналу майбутнього відділення та надано методологічну підтримку. На 11 апаратів для гемодіалізу, обладнання для фільтрування та очищення води для діалізу, крісла для забору донорської крові було витрачено 11 291,3 тис. грн.

Гемодіалізне відділення відкрили в будівлі, яка є архітектурною пам'яткою і була збудована понад 100 років тому. Стіни приміщення прикрасили старовинними фотографіями, а сам стиль лікарні часів її заснування намагались максимально зберегти. Капітальний ремонт корпусу взяли на себе благодійна організація ТОВ «Ренарт» та підрядна організація ТОВ «Буд-альянс груп». Окрім ремонту самого приміщення, було проведено також заміну всіх інженерних комунікацій, встановлено дизельний генератор. Загальна сума витрат склала  5 287,4 тис. грн. З міського бюджету було профінансовано благоустрій території навколо відділення на суму 450 тис грн.

Відділення амбулаторного гемодіалізу розраховане на 10 діалізних місць, при відпрацюванні 2-х змін (повна потужність апаратів - 3 зміни). Штатна чисельність відділення становить 20,75 штатних одиниць, з них 4,75 лікарів.
Персонал попередньо пройшов навчання з надання замісної терапії на ниркову недостатність в діалізному медичному центрі «Фрезеніус» у м. Черкаси. Окрім того у відділенні працюватимуть лікарі, які мають тривалий досвід надання подібної допомоги в закладах області та України.

"Наші лікарі проходили курси-стажування з надання гемодіалізної послуги у Черкасах та Кіровоградській обласній лікарні. У команді відділення є висококваліфікований спеціаліст, лікарка-переселенка, яка працювала у Луганській області у відділенні зі схожою специфікою. Завідувач гемодіалізного відділення за спеціальністю хірург і теж проходив  спеціальні курси-стажування. Ми отримали дуже позитивний відгук від керівників центрів, де стажувались наші лікарі. Окрім того нам вдалось зібрати інженерів і технічних працівників, які мають досвід роботи з подібним обладнанням", - розповідає начальник управління.

Під час відкриття відділення були присутні і майбутні клієнти новоствореного підрозділу. Говорять, те, що заклад має власне гемодіалізне відділення - велике досягнення.

"Я отримувала послугу гемодіалізу у Кропивницькому, однак, коли відкрився подібний центр у Черкасах, почала їздити туди, адже там рівень надання послуги набагато вищий. Однак склалось життя так, що мені довелось знову отримувати гемодіаліз в рідному місті. При спілкуванні з лікарями дізналась, що в нас великі черги в гемодіалізне відділення в обласній лікарні, а прохання лікарів вирішити цю проблему не чують. Ми, як ініціативна група пацієнтів, вирішили стукати в усі двері, писати зверненння, щоб люди мали можливість жити, - розповідає пацієнтка Євгенія Іляшенко, яка останні 2 роки відвідує гемодіалізне відділення обласної лікарні. - Що найважливіще, у цьому відділенні нова апаратура, яка не потребує ремонту,  й обладнання для очистки і фільтрування води останнього класу. Решта для пацієнта насправді вже другорядне".

Лікарі новоствореного відділення наголошують, послугу гемодіалізу у міській лікарні № 2 ім. Св. Анни зможуть отримати тільки пацієнти з легкими формами захворювань нирок, адже занедбані стадії потребують інтенсивного лікування.

"Амбулаторних відділень по Україні небагато, більше стаціонарних, оскільки пацієнти часто звертаються зі стадіями захворювання, які потребують стаціонарного лікування. Тут доведеться дисциплінувати хворих, бо люди не прислухаються до свого здоров'я і відкладають все на потім. Коли нирки перестають працювати, час втрачається, виникають ургентні ситуації. У таких випадках пацієнтам необхідно буде їхати вже не до нашого відділення, а в обласну лікарню чи великі багатопрофільні стаціонари. Наше відділення розраховане на те, щоб пацієнт прийшов сюди на 4-5 годин і ні на хвилину не відчув дискомфорту. Наразі ми маємо вже 14 пацієнтів, а в майбутньому зможемо проводити процедуру у різні зміни", -  лікар-анестезіолог відділення амбулаторного гемодіалізу Інна Грінь.

Нове відділення почне прийом пацієнтів вже з наступного тижня. Першонеобхідні витратні матеріали для надання послуги вже цього року були придбані за кошти міського бюджету. У подальшому місто розраховує на отримання цільової субвенції з державного бюджету. Окрім того голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко під час сьогоднішнього відкриття пообіцяв розглянути питання фінансової підтримки відділення з обласного бюджету.
 

Мережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізуМережа медзакладів Кропивницького поповнилась сучасним відділенням амбулаторного гемодіалізу