Два пологових будинки Кропивницького об'єднались в один на одне з найбільших християнських свят Стрітення. Кілька тижнів заклад пропрацював з оновленим колективом та новими відділеннями. Попри те, що в закладі ще тривають ремонтні роботи, він частково вже виконанує функції перинатального центру.
"Із 217 працівників пологового будинку № 2 ім. Св. Анни до нас перейшли працювати 181 працівник. Одразу було важко психологічно і нам, і їхньому колективу, однак сьогодні вже робота налагоджена. Незадоволених немає, є ще тимчасові переміщення кадрів. Ми з колегами працювали і раніше, тепер вчимося один в одного: ми вдосконалюємо свої знання в гінекології, вони - в акушерстві. Впевнена, вже через півроку, - стільки триває період адаптації, - всі дякуватимуть Богу, що все так склалось", - розповідає головний лікар пологового будинку № 1 Людмила Романів.
В об'єднаному закладі вже запрацювало цілодобове лабораторно-діагностичне відділення, якого не було в жодному з пологових будинків раніше. Відкриті відділення реанімації для жінок та немовлят. Триває ремонт у відділенні ІІ етапу виходжування недоношених новонароджених, що частково вже функціонує. Подібне відділення раніше працювало лише в Кіровоградській обласній дитлікарні. Відтепер Кропивницький матиме власне відділення для новонароджених з малою вагою на 10 ліжок. Запрацювало у закладі і відділення оперативної гінекології для лікування жінок.
"До дитячої обллікарні везли дітей з усієї області. Сьогодні ми вже маємо право тримати довше дитинку, яка з малою вагою народилась у нашому закладі, тут отримала медичну допомогу. Раніше ми змушені були виписувати і направляти до іншого закладу - тепер будемо обстежувати самі. У нас з'явилось відділення оперативної гінекології на 25 ліжок. Ще 20 ліжок маємо у відділенні консервативної гінекології, що працювало і раніше. Оскільки об'єм оперативних втручань і лікування однаковий і там, і там, можна з впевненістю говорити, що маємо єдине відділення на 45 ліжок, де можуть лікуватись жінки з гінекологічними хворобами", - розповідає головлікар.
Людмила Романів додає, що наразі також розглядається питання часткового переведення жіночої консультації № 3 до пологового будинку. Планується, що лікарів консультації у майбутньому перинатальному центрі відвідуватимуть жінки, які проживають на Новомиколаївці. Кропивничанки, які проживають на Ковалівці, і надалі зможуть користуватись консультацією за тією ж адресою.
У закладі ще тривають ремонтні роботи у харчовому блоці, куди закупили нове оснащення та частково оновили посуд. Наразі пологовий будинок працює над запровадженням програми щодо очистки води, проходить тендерну процедуру в системі Prozorro щодо закупки пересувного рентген-апарату для жінок і новонароджених. Майбутній перинатальний центр має усе необхідне для роботи обладнання.
"За останні два роки ми закупили значну кількість обладнання. З другого пологового будинку до нас приїхали якісні меблі, частину докупиляли і ми. Маємо новий УЗД-апарат, проводимо закупку сучасного рентгену. Минулого року за бюджет розвитку закупили монітори для пацієнтів, апарати штучної вентиляції легенів, концентратори кисню, стерилізатори, лампу фототерапії, обладнання для фізіотерапії, кольпоскопи, шприцеві насоси і пульсоксиметр. В операційний блок закупили лампу, що визначає якість обробки рук лікарів, аби у подальшому зменшити ризик появи післяпологових хвороб. Жінки отримуватимуть якісні послуги, які ми наразі максимально підводимо до європейських стандартів", - додає Людмила Романів.
Наразі в об'єднаному пологовому будинку щодоби в середньому народжуються до 15 дітей. Народжувати приїжджають жінки не лише з обласного центру, а й прилеглих районів: Бобринецького, Компаніївського, Маловисківського, Новоукраїнського. Заклад очікує затвердження депутатами статуту нового медичного закладу та штатного розпису. Після розгляду цього питання на сесії міської ради пологовий будинок у Міністерстві охорони здоров'я отримає нову ліцензію й виконуватиме функції перинатального центру ІІ рівня.
Ті 26 осіб, які відмовились від працевлаштування у новому закладі, будуть звільнені 7 березня цього року у зв’язку з реорганізацією з виплатою вихідної допомоги. ст..40п,1 (скорочення). Серед тих, хто не виявив бажання працювати в новому закладі (список осіб), переважно працівники пенсійного віку:
10 молодших медичних сестер, 9 працівників робочих професій, 4 сестри медичні, два лікаря. У подальшорму вони зможуть влаштуватись на роботу у міські лікарні № 2, створення якої опрацьовується управлінням охорони здоров'я і на найближчій сесії міськради теж виноситиметься на розгляд депутатів.