Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Об'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центру

Об'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центру

Об'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центруДва пологових будинки Кропивницького об'єднались в один на одне з найбільших християнських свят Стрітення. Кілька тижнів заклад пропрацював з оновленим колективом та новими відділеннями. Попри те, що в закладі ще тривають ремонтні роботи, він частково вже виконанує функції перинатального центру.

"Із 217 працівників пологового будинку № 2 ім. Св. Анни до нас перейшли працювати 181 працівник. Одразу було важко психологічно і нам, і їхньому колективу, однак сьогодні вже робота налагоджена. Незадоволених немає, є ще тимчасові переміщення кадрів. Ми з колегами працювали і раніше, тепер вчимося один в одного: ми вдосконалюємо свої знання в гінекології, вони - в  акушерстві. Впевнена, вже через півроку, - стільки триває період адаптації, - всі дякуватимуть Богу, що все так склалось", - розповідає головний лікар пологового будинку № 1 Людмила Романів.

В об'єднаному закладі вже запрацювало цілодобове лабораторно-діагностичне відділення, якого не було в жодному з пологових будинків раніше. Відкриті відділення реанімації для жінок та немовлят. Триває ремонт у відділенні ІІ етапу виходжування недоношених новонароджених, що частково вже функціонує. Подібне відділення раніше працювало лише в Кіровоградській обласній дитлікарні. Відтепер Кропивницький матиме власне відділення для новонароджених з малою вагою на 10 ліжок. Запрацювало у закладі і відділення оперативної гінекології для лікування жінок.

"До дитячої обллікарні везли дітей з усієї області. Сьогодні ми вже маємо право тримати довше дитинку, яка з малою вагою народилась у нашому закладі, тут отримала медичну допомогу. Раніше ми змушені були виписувати і направляти до іншого закладу - тепер будемо обстежувати самі. У нас з'явилось відділення оперативної гінекології на 25 ліжок. Ще 20 ліжок маємо у відділенні консервативної гінекології, що працювало і раніше. Оскільки об'єм оперативних втручань і лікування однаковий і там, і там, можна з впевненістю говорити, що маємо єдине відділення на 45 ліжок, де можуть лікуватись жінки з гінекологічними хворобами", - розповідає головлікар.

Людмила Романів додає, що наразі також розглядається питання часткового переведення жіночої консультації № 3 до пологового будинку. Планується, що лікарів консультації у майбутньому перинатальному центрі відвідуватимуть жінки, які проживають на Новомиколаївці. Кропивничанки, які проживають на Ковалівці, і надалі зможуть користуватись консультацією за тією ж адресою.

У закладі ще тривають ремонтні роботи у харчовому блоці, куди закупили нове оснащення та частково оновили посуд. Наразі пологовий будинок працює над запровадженням програми щодо очистки води, проходить тендерну процедуру в системі Prozorro щодо закупки пересувного рентген-апарату для жінок і новонароджених. Майбутній перинатальний центр має усе необхідне для роботи обладнання.

"За останні два роки ми закупили значну кількість обладнання. З другого пологового будинку до нас приїхали якісні меблі, частину докупиляли і ми. Маємо новий УЗД-апарат, проводимо закупку сучасного рентгену. Минулого року за бюджет розвитку закупили монітори для пацієнтів, апарати штучної вентиляції легенів, концентратори кисню, стерилізатори, лампу фототерапії, обладнання для фізіотерапії, кольпоскопи, шприцеві насоси і пульсоксиметр. В операційний блок закупили лампу, що визначає якість обробки рук лікарів, аби у подальшому зменшити ризик появи післяпологових хвороб. Жінки отримуватимуть якісні послуги, які ми наразі максимально підводимо до європейських стандартів", - додає Людмила Романів.

Наразі в об'єднаному пологовому будинку щодоби в середньому народжуються до 15 дітей. Народжувати приїжджають жінки не лише з обласного центру, а й прилеглих районів: Бобринецького, Компаніївського, Маловисківського, Новоукраїнського. Заклад очікує затвердження депутатами статуту нового медичного закладу та штатного розпису. Після розгляду цього питання на сесії міської ради пологовий будинок у Міністерстві охорони здоров'я отримає нову ліцензію й виконуватиме функції перинатального центру ІІ рівня.

Ті 26 осіб, які відмовились від працевлаштування у новому закладі, будуть звільнені 7 березня цього року у зв’язку з реорганізацією з виплатою вихідної допомоги. ст..40п,1 (скорочення). Серед тих, хто не виявив бажання працювати в новому закладі (список осіб), переважно працівники пенсійного віку:
10  молодших медичних сестер, 9 працівників робочих професій, 4 сестри медичні, два лікаря. У подальшорму вони зможуть влаштуватись на роботу у міські лікарні № 2, створення якої опрацьовується управлінням охорони здоров'я і на найближчій сесії міськради теж виноситиметься на розгляд депутатів.
 

Об'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центруОб'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центруОб'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центруОб'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центруОб'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центруОб'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центруОб'єднаний пологовий будинок готовий виконувати функції перинатального центру