Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Медпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладів

Медпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладів

Медпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладівМинулого тижня у Кропивницькому відбувся дводенний навчальний візит делегації працівників у сфері охорони здоров'я в рамках обмінних візитів "Маршрути успіху". Під час поїздки до нашого міста фахівці ознайомлювались із досвідом створення нових медичних закладів. Зокрема гості знайомились з організацією в місті паліативного відділення та створенням перинатального центру ІІ рівня на базі об'єднаних пологових будинків. 

Програма перебування гостей складалась з теоретичної частини у перший день, 16 лютого, та візитів до медичних закладів у другий. Навчальний візит відкривали у приміщенні міської ради за участі заступника Міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, виконавчого директора Асоціації Міст України Мирослава Пітцика, голови правління ГО "Українська ліга розвитку паліативної хоспісної допомоги" Василя Князевича. 

У рамках першого дня управління охорони здоров'я мало можливість презентувати систему медичних закладів Кропивницького. Начальник управління охорони здоров'я закцентувала увагу на нововведеннях у галузі протягом минулого року та окреслила головні напрямки розвитку медицини на цей рік. Гості відзначили те, що міська рада Кропивницького виплачує стимулюючі надбавки працівникам паліативного відділення стаціонару № 1 КЗ "Центральна міська лікарня м. Кіровограда". Поки на державному рівні це питання ще вирішується, у Кропивницькому за мотивацію медиків взялась міська влада. 

Цього ж дня про успіхи взаємодії громадських організацій та лікувальних закладів міста у наданні паліативної допомоги розповів активіст КОВ ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ" Костянтин Данильченко. Їхня організація постійно проявляє волонтерську активність у підтримці паліативного відділення.

Із досвідом створення перинатального центру ІІ рівня делегація знайомилась у другий день свого візиту. Начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук та головлікар пологового будинку № 1 Людмила Романів показали гостям капітально відремонтований корпус медзакладу, приміщення, де завершуються роботи. Під час екскурсії розповіли про всі етапи, що вже пройшли пологові будинки до кінцевого результату - створення сучасного медзакладу з якісними акушерсько-гінекологічними послугами для жінок та оперативною меддопомогою для новонароджених з малою вагою.Гості також мали можливість поспілкуватись з працівниками, які з реорганізованого пологового бдуинку № 2 ім. Св. Анни перейшли на нові посади в об'єднаному закладі.

Упродовж візиту делегація також ознайомилась з роботою Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1. Окрім того для гостей було організоване дозвілля, під час якого делегати мали можливість ближче ознайомитися з історією і культурою міста. 

Медпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладівМедпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладівМедпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладівМедпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладівМедпрацівники з усієї України вивчали досвід створення кропивницьких медзакладів