Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Оптимізацію відклали.

Оптимізацію відклали.

Під час останнього засідання сесії міської ради в порядку денному стояло питання оптимізації закладів охорони здоров’я, шляхом об’єднання двох міських пологових будинків. Спеціалісти управління охорони здоров’я його вивченням займаються давно, бо питання складне, й потребує ретельного вивчення. Серед плюсів об’єднання медики називають покращення послуг породіллям. До того ж, за умови об’єднання в місті з’явиться перспектива появи повноцінного сучасного перинатального центру IIрівня.

Головний акушер – гінеколог області Наталія Журжер зазначила, що нині утримувати обидва пологові будинки недоцільно, адже народжуваність, в нашому місті, починаючи з 2012 року значно скоротилась.

-Вже чотири роки поспіль народжуваність в нашому місті стрімко скорочується. Спеціалісти прогнозують, що до 2020 року народжуваність зменшиться ще на 6%. Тож два пологові для нашого міста непотрібні. А от перинатальний центр другого рівня створити вкрай важливо, адже все більше діток народжуються з вадами.

Другий пологовий будинок залишиться медичним закладом. На його базі планують створити гемодіалізний центр, якого нині потребує понад сотня містян. Одна з них, Євгенія Ілляшенко виступила під час засідання.

-Кропивницький – єдине місто в Україні, де немає гемодіалізного центру. Нам він дуже необхідний, бо ж ми стоїмо в черзі за життям. Шановні депутати, ми дуже просимо вас проголосувати за об’єднання, щоб ми мали шанс на життя!

Персонал другого пологового будинку скорочувати не будуть. Всі вони будуть переведені в пологовий №1. Про це запевнив міський голова Андрій Райкович.

-Я з усією відповідальністю заявляю, що медики без роботи не залишаться. Всі – від молодшого персоналу до кваліфікованих лікарів будуть працевлаштовані.

Проте депутати вирішили відкласти розгляд питання на наступну сесію, хочуть вислухати ще звіт головного лікаря пологового будинку №2 Володимира Капка. А вже потім прийматимуть рішення про оптимізацію.