07 лютого 2025 року відбувалася нарада керівного складу медичної спеціалізованої служби цивільного захисту Кропивницької міської територіальної громади (далі – МССЦЗ) на тему: «Діяльність медичної спеціалізованої служби цивільного захисту Кропивницької міської територіальної громади. Підсумки 2024 року».
З вступним словом про виконання заходів з цивільного захисту службою виступила начальник управління охорони здоров’я Кропивницької міської ради – начальник МССЦЗ Макарук О.О.
Оксана Макарук поінформувала присутніх про особливості роботи та виконання службою завдань у період дії в країні воєнного стану.
«Одним із основних завдань МССЦЗ на 2024 рік було підвищення рівня готовності органів управління і сил цивільного захисту до дій за призначенням в умовах введеного в країні воєнного стану», – зазначила начальник служби.
Окрім цього, Оксана Макарук коротко охарактеризувала основні показники діяльності служби та підкреслила, що для досягнення поставленої задачі було проведено комплекс робіт, зокрема по приведенню наявної документації МССЦЗ у належний стан. Відтак, наказом управління від 01 квітня 2024 року № 37 визначено основні організаційно-правові засади функціонування МССЦЗ та затверджено оновлений «План медичного забезпечення в особливий період». В цілому начальник охарактеризувала стан цивільного захисту МССЦЗ як готовий до виконання завдань по забезпеченню стабільного функціонування закладів охорони здоров'я в надзвичайних ситуаціях воєнного стану та наданню медичної допомоги постраждалим.
Аналіз стану цивільного захисту служби було проведено головним спеціалістом управління охорони здоров’я Кропивницької міської ради Артемом Саченко. Під час доповіді було наведено кількісні показники забезпеченості закладів охорони здоров’я громади укриттями, генераторами, матеріально-технічними резервами, а також забезпеченість формувань цивільного захисту засобами індивідуального захисту. Визначено основні проблемні питання, такі як: відсутність сучасних автоматичних систем оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій; недостатня кількість засобів індивідуального захисту для персоналу та хворих; відсутність або недостатня кількість приладів радіаційної розвідки та дозиметричного контролю; необхідність оновлення (формування) об’єктових резервів матеріально-технічних засобів та медикаментів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; недостатнє фінансування заходів цивільного захисту, зокрема на навчання керівного складу та фахівців об’єктових формувань цивільного захисту.
Закладам охорони здоров'я, що входять до складу МССЦЗ визначене головне завдання цивільного захисту на 2025 рік, яке полягає в продовженні підвищення рівня готовності органів управління і сил цивільного захисту до дій за призначенням в умовах введеного в країні воєнного стану.