Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Оперативна нарада щодо підбиття підсумків цивільного захисту за 2015 рік та визначення завдань на 2016 рік

Оперативна нарада щодо підбиття підсумків цивільного захисту за 2015 рік та визначення завдань на 2016 рік

29 січня 2016 року відбулася нарада керівного складу медичної служби цивільного захисту (МСЦЗ) міста щодо підбиття підсумків цивільного захисту за 2015 рік та визначення завдань на 2016 рік.

У нараді взяли участь головні лікарі та відповідальні фахівці за цивільний захист лікувальних закладів міста та області, представник МСЦЗ області Малюков О.В., начальник пожежного сектору пожежної безпеки МРВУ ДСНС Ковальов В.В., начальник циклу практичної підготовки курсів Стець М.М.

З доповіддю про виконання завдань медичною службою виступила начальник МСЦЗ міста Макарук О.О., міський позаштатний фахівець управління охорони здоров’я з цивільного захисту.

Відповідно вимогам Кодексу цивільного захисту,вказівок Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради № 580 від15 грудня 2014 року, плану підготовки медичної служби цивільного захисту міста, сьогодні ми підбиваємо підсумки діяльності служби за 2015 рік.

Виходячи з вимог Рішення міської Ради та головного завдання цивільного захистуміста, заходипо основним напрямкам діяльності, медичною службою цивільного захисту міста,були в основному, виконані, а саме:

- збережена стабільність функціонування лікувально-профілактичних закладів в надзвичайних ситуаціях;

- створені умови для забезпечення надання медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуацій та хворим на інфекційні захворювання;

- проведено аналізвиконання заходів та здійснені перевірки стану цивільного захисту лікуіально-профілактичних закладів;

- проведено показове комплексне об’єктове навчання для відповідальних осіб за цивільний захист лікувально-профілактичні заклади міста з практичним відпрацюванням роботи сил медицини катастроф та проведенням евакуаційних заходів при пожежі із залученнямслужби порятунку;

- проведені спеціальні об’єктові тренування та навчання в лікувально-профілактичних закладах з відпрацюванням конкретних заходів щодоліквідації наслідків відповідних надзвичайних ситуацій;

- частково створені об’єктові резерви матеріально-технічних засобів та медикаментів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та місцеві резерви для сил медицини катастроф;

-вичищені підвальні приміщення лікувально-профілактичних закладів міста;

- встановлена частково пожежна сигналізація у 8 закладах; - в основному, забезпечена підготовка і перепідготовка керівних кадрів та фахівців формувань цивільного захисту на курсах цивільного захисту міста та навчання персоналу ЛПЗ.

2015 рік був дуже насичений у плані виконання заходівцивільного захисту.

Основна увага була спрямована на забезпечення стабільного функціонування ЛПЗ в умовах надзвичайних ситуацій, на підготовку сил медицини катастроф та медперсоналу ЛПЗ до дій щодо надання медичної підготовки постраждалим у надзвичайних ситуаціях і перш за усе – на надання практично медичної допомоги постраждалим бійцям із зони АТО, яким надана медична допомога медперсоналом обласної лікарні, лікарніШМД та КЗ «ЦМЛ м. Кіровограда».

Тепер майже всі лікувальні заклади міста, які входять до складу сил медицини катастроф (крім обласної психіатричної лікарні), це обласна лікарня, обласний кардіодиспансер,обласна дитяча лікарня, КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» та КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» мають автономні джерела електроенергії.

Стан цивільного захисту медичної служби неодноразово перевірявся комісіями різних рівнів і визнаний «як готовий до виконання завдань»,а загальний стан медичної служби цивільного захисту міста, визнано, як один із кращих серед спеціалізованих служб міста, медична служба здатнавиконувати основне своє призначення – якісно і своєчасно надавати медичну допомогу постраждалим при надзвичайних ситуаціях.

Цей висновок - безпосередній здобуток і результат сумлінного виконання службових обов’язків керівним складом та персоналом лікувально-профілактичних закладів.

Завдання, які стояли перед службою, в основному виконані. Стан цивільного захисту МСЦЗвизнано як готовий до виконання завдань по забезпеченню стабільного функціонування закладів охорони здоров’я в надзвичайних ситуаціях та наданню медичної допомоги постраждалим.

Аналіз стану цивільного захистуслужби, проведений начальником штабу МСЦЗ Величко М.Г., показав, що не всі питання цивільного захисту вирішуються в повному обсязі, у зв’язку з низьким рівнем виконавчої дисципліни керівного складу танизьким рівнем фінансування, а саме:

-в закладах охорони здоров’я відсутні сучасні системи оповіщення;

- низький рівень забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту;

- недостатній рівень комплектування об’єктових резервів медикаментів та матеріально-технічних засобів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та місцевих резервів медикаментів і виробів медичного призначення для сил медицини катастроф.

Закладам охорони здоров’я медичної служби цивільного захисту визначене головне завдання цивільного захисту на 2016 рік, яке полягає в забезпеченні готовності до дій органів управління і сил цивільного захисту, стабільності функціонування закладів та наданні медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях.

 

Оперативна нарада щодо підбиття підсумків цивільного  захисту за 2015 рік та визначення завдань на 2016 рікОперативна нарада щодо підбиття підсумків цивільного  захисту за 2015 рік та визначення завдань на 2016 рікОперативна нарада щодо підбиття підсумків цивільного  захисту за 2015 рік та визначення завдань на 2016 рік