Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Жовтень 2015 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Сьогодні Всесвітній день боротьби з інсультом

Щороку 29 жовтня у всьому світі наголошується Всесвітній день боротьби з інсультом (World Stroke Day), який був встановлений Всесвітньою організацією по боротьбі з інсультом (World Stroke Organization, WSO) в 2006 році з метою заклику до термінових активних дій в Всесвітній боротьбі проти цього захворювання.

Історія дати, що відзначається сьогодні, почалася раніше, в 2004 році, коли Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила інсульт глобальною епідемією, а в 2006 рік була створена Всесвітня організація по боротьбі з інсультом, яка і заснувала цей День.

Інсульт — це гостре раптове порушення кровообігу в головному мозку, що викликає швидке відмирання і загибель окремих його ділянок і призводить часом людину до смерті. Останнім часом інсульт не тільки "помолодшав", але і в числі інших серцево-судинних захворювань вийшов на лідируючі позиції за показником смертності. Щороку в світі мозковий інсульт переносять біля 16 млн. людей, з яких 7 млн. вмирають, а у 5 млн. пацієнтів залишаються стійкі неврологічні розлади (паралічі, парези, порушення мови, зниження пам'яті, психічні розлади). Сьогодні кожен 6-й житель України може стати жертвою інсульту. Такій ситуації сприяє як загальне старіння населення, так і такі багаточисельні фактори ризику, як артеріальна гіпертензія (стабільне підвищення артеріального тиску на 10 мм.рт.ст. підвищує ризик виникнення інсульту на 20-30 %), цукровий діабет, при якому ризик виникнення інсульту підвищується у 2-6 разів, тютюнопаління, зловживання алкоголем, нераціональне харчування, гіподинамія, ожиріння, хронічний стрес, депресія, чутливість до змін метеоумов, несприятлива екологічна ситуація також. Попередження хвороби повинно діяти на фактори їївиникнення.


Звіт про виконання бюджету по галузі «Охорона здоров'я» міста Кіровограда за 9 місяців 2015 року

На галузь охорони здоров’я м. Кіровограда на 2015 рік по загальному фонду затверджено з усіма уточненнями обсяг видатків у сумі 185149,7 тис. грн, тому числі:

- медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 167627,8 тис. грн;

- медична субвенція з державного бюджету на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у сумі 5447,6 тис. грн;

- кошти міського бюджету на проведення заходів комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їх сімей - мешканців м. Кіровограда на 2015 рік у сумі 604,0 тис.грн;

- додаткові кошти міського бюджету для часткового погашення заборгованості минулого року по відшкодуванню витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів безоплатно і на пільгових умовах громадянам, які мають на це право відповідно до законодавства у сумі 500,0 тис. грн;

Проведення додаткової вакцинації проти поліомієліту 

 

Проведення додаткової вакцинації проти поліомієлітуПоліомієліт - гостре вірусне захворювання, яке зумовлене ураженням спинного мозку та черепно-мозкових нервів. Джерелом інфекції хвора людина або носій, передається повітряно-крапельним, та найчастіше, фекально-оральним шляхом. Найбільше зазнають дистрофічного – некротичних змін клітини мозкового стовбуру, підкоркових ядер мозочка та в меншій мірі – клітини рухових ділянок кори головного мозку. Наслідки поліомієліту – це парези та паралічі. Лікування симптоматичне, тому головна роль у профілактиці поліомієліту належить тільки вакцинації. Хворіють найчастіше діти віком від 6 місяців до 5 років.

Міністерство охорони здоров’я України у відповідь на спалах поліомієліту та з метою припинення циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів видало наказ від 09.10.15 № 671 «Про затвердження плану заходів МОЗ України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік».

Представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) у якості гуманітарної допомоги отримано живу та інактивовану поліомієлітну вакцину, виробник Франція. Кіровоградщина та м. Кіровоград в тому числі теж отримало достатню кількість вакцин.

Щеплення проти поліомієліту належить до обов’язкових відповідно до Національного календаря щеплень, здійснюється за допомогою живої та інактивованої вакцини.

Шановні батьки! Просимо вас забезпечити своїх дітей імунітетом від такої тяжкої хвороби як поліомієліт та запрошуємо здійснити вакцинацію Ваших дітей, звернувшись до лікарів-педіатрів за місцем проживання.


 

СЬОГОДНІ 16 ЖОВТНЯ Всесвітній день анестезіолога 

 

Для переважної більшості людей чутливість до болю є істотним чинником, коли мова заходить про необхідну, іноді термінову медичну допомогу, особливо при оперативному втручанні. Перевищення больового порогу при хірургічних операціях для людини може стати фатальним результатом і це спостерігалося протягом багатьох сторіч.

Одне з перших рішень цієї проблеми запропонував в першому столітті до нашої ери давньогрецький лікар і філософ по імені Діоскорид.

Мандруючи разом з римською армією імператора Нерона, і займаючись медичною практикою, він звернув увагу, що застосування снодійних та заспокійливих ліків, які виготовлялися з мандрагори, дозволяє проводити більш успішне хірургічне втручання, відповідно і шансів на одужання у поранених воїнів ставало більше. Саме він першим і застосував, відому в наші дні, термінологію - «анестезія», процедура зменшення чутливості нашого тіла або ж його частин аж до повної зупинки сприйняття інформації про зовнішнє навколишнє середовище або власний хворобливий стан.

Прогрес не стояв на місці і пізнання людини в цій галузі привели до того, що анестезіологія була виділена в окрему гілку медицини, яка зараз невід’ємно супроводжує не тільки хірургію та її відгалуження, але і психіатрію, наркологію.

Так, щороку 16-го жовтня, відзначається Всесвітній день анестезіолога. Саме в цей день, в далекому 1846-му році, американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для створення загального наркозу. В якості анестетика він застосував інгаляцію діетилового ефіру.

Зараз в сучасній медицині розрізняють не тільки загальну, але і місцеву, а також спинномозкову анестезію. Препарати і методологія для проведення анестезії постійно удосконалюються.

У День анестезіолога ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших анестезіологів і бажаємо їм успішної медичної практики, відсутності летальних результатів, дружного і злагодженого трудового колективу, а також сімейного щастя і затишку,хорошого настрою!

Зі святом анестезіологів Вас!

Аналіз інфекційної захворюваності за ІІІ квартал 2015 року

Кіровоградське міськміжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області інформує про стан інфекційної захворюваності по місту Кіровограду за ІІІ квартал 2015 року.

Епідемічна ситуація з інфекційних захворювань в місті Кіровограді характеризується, як відносно стабільна.

Аналіз епідемічної ситуації в м. Кіровограді за 9 місяців 2015 року в порівняні з аналогічним періодом минулого року свідчить, що захворюваність на інфекційні хвороби зменшилась на 4,9 %. Зареєстровано 44807 випадків ( 18434,2 на 100 тис. населення), з яких 91,5% припадає на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції (ГРВІ).

Зниження рівня захворюваності зафіксовано за 12 нозологічними формами, а саме: інші носії збудників сальмонельозу (80,0%), носії збудників дизентерії (1 випадок), гастроентероколіти не встановленої етіології (10,6%), кашлюк (83,3%), кір (35 випадків), краснуха (10 випадків), скарлатина (44,6%), вірусний гепатит В (30,0%), вірусний гепатит В+С (1 випадок), вірусний гепатит невстановленої етіології (57,1%), ГРВІ (7,2%), грип (59,0%), лептоспіроз (60,0%).

Проте зросла захворюваність на: інші сальмонельозні інфекції (11,8%), гастроентероколіти встановленої етіології (32,4%), хвороба Лайма (55,0%), епідемічний паротит (1 випадок), вітряна віспа (3,2 р.) вірусний гепатит А (4 випадки), педикульоз (10%), інфекційний мононуклеоз (5,2%).

В звітному періоді спалахів інфекційних хвороб та групових захворювань по місту Кіровограду не зареєстровано.

Не реєструвались випадки захворювань на шигельоз, дифтерію, сказ, правець, черевний тиф, холеру, лептоспіроз, поліомієліт, також не виявлено носійства токсигенних та атоксигенних штамів корінобактерій дифтерії.

 

15 жовтня Всесвітній день боротьби з раком грудей 

 

Рак молочних залоз — це одне з найбільш поширених жіночих онкологічних захворювань. За статистикою воно виникає у кожної десятої жінки. Рак молочної залози займає 16% в загальній структурі жіночих онкологічних захворювань.

Всесвітній день боротьби з ракоммолочної залози проводиться щорічно15жовтня. З 2005 року20 жовтняпроводитьсяВсеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Зрозуміло, найчастіше захворювання фіксують у жінок, але й чоловіки не захищені від нього. За статистикою, воно зустрічається у них в 100 разів рідше, ніж у жінок, але все одно цілком можливо.

Віковий фактор також відіграє свою роль. Ризик значно підвищується після 40 років, але і до цього жінка повинна уважно ставитися до свого здоров’я. Але зараз захворювання стрімко молодшає, і 20-30 річні жінки теж можуть виявити у себе це захворювання. Тому, починаючи з 18-20 років, кожна жінка повинна щомісяця проводити самообстеження грудей і щороку відвідувати мамолога.

Смертельна небезпека

Смертельна небезпекаВ місті Кіровограді підтверджено випадок сказу у безпритульного кота, який знаходився в районі 101 мікрорайону, проспект Університетський, біля магазину «Фуршет».

Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом покусів, пошкрябин чи ослинення. Розвинуте захворювання завжди закінчується смертю хворого.

Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, майже завжди є ознакою хвороби. У тварин змінюється поведінка, відмічається дратівливість, вони можуть забиватися в темні кути, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, потім розвивається водобоязнь.

Хворі на сказ тварини за 10 днів до початку клінічних симптомів захворювання містять у своїй слині збудник сказу.

Якщо Вас покусала тварина, чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим милом та терміново звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Спеціалізована антирабічна допомога надається цілодобово:

- дітям в травмпункті дитячої обласної лікарні за адресою м. Кіровоград, вул. Преображенська, 79;

Про посилення пожежної безпеки

Про посилення протипожежного режиму в лікувально-профілактичних закладах йшла мова на семінар-нараді з головними лікарями та відповідальними особам за напрямком роботи лікувально-профілактичних закладів міста.

На нараді з коротким аналізом випадків пожеж у місті Кіровограда виступив головний державний інспектор міського управління ДСНС України в Кіровоградські області підполковник служби цивільного захисту Сергій Суковач. Він також довів до присутніх нові вимоги провал пожежної безпеки, які стосуються закладів охорони здоров’я.

 

Про виконання плану профілактичних щеплень та рейтингових показників імунізації за ІІІ квартал 2015 року

 

Кіровоградське міськміжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області інформує про виконання плану профілактичних щеплень:


План

Виконано

%

Вакцинація проти дифтерії

4371

1472

33,7

Ревакцинація проти дифтерії

21383

1513

7,1

18 міс.

2653

681

25,7

6 років

2770

-

-

16 років

318

-

-

26 років

1645

-

-

Дорослі

5310

-

-

Вакцинація проти поліомієліту

3898

825

21,2

Ревакцинація проти поліомієліту

13978

3625

25,9

18 міс.

2657

1028

39,0

6 років

2770

533

19,3

14 років

1971

363

18,4

Вакцинація проти кашлюку

4291

1472

34,3

Ревакцинація проти кашлюку

6150

1513

24,6

Вакцинація проти кору, паротиту, краснухи

3710

1187

32,0

Ревакцинація кору, паротиту, краснухи

4973

1267

25,5

Вакцинація проти туберкульозу

4746

1923

40,5

Ревакцинація проти туберкульозу 7 років

560

-

-

Вакцинація проти вірусного гепатиту В

3868

1101

28,5

Туберкулінодіагностика

27674

19124

77,5

Вакцинація проти гемофільної інфекції

2824

1496

53,0

Ревакцинація проти гемофільної інфекції

1785

638

35,7

Ревакцинація правця

21283

1514

7,1

 

Рейтингові показники імунізації

Повноту обсягу щепленнями АКДП-3 дітей по досягненні 1 року за 9 місяців 2015 року: всього дітей 2084, із них отримали вакцинацію проти дифтерії, правця, кашлюка та гемофільної інфекції 832 особи, що становить 40,0%. Не щеплені 1252 дитини в зв’язку: з відсутністю вакцини – (1196), відмовами (23), медичними протипоказами (33).

За звітний період в пологових стаціонарах міста народилось 2999 дітей, із них отримали вакцинацію БЦЖ в перші 3 доби 1437 осіб, що становить 47,9% (пологовий будинок № 1 – 65,2%, пологовий будинок № 2 – 93,7%, обласна лікарня перинатальний центр – 10,5%). Не щеплено 1562 дитини в зв’язку: з відсутністю вакцини (1457), з медичними протипоказами (76) та відмовами (29).

За звітний період в дитячих поліклініках міста вакциновано проти туберкульозу 486 дитини до 1 року. Рейтинговий показник становить 64,1%.