Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Смертельна небезпека

Смертельна небезпека

Смертельна небезпекаВ місті Кіровограді підтверджено випадок сказу у безпритульного кота, який знаходився в районі 101 мікрорайону, проспект Університетський, біля магазину «Фуршет».

Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом покусів, пошкрябин чи ослинення. Розвинуте захворювання завжди закінчується смертю хворого.

Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, майже завжди є ознакою хвороби. У тварин змінюється поведінка, відмічається дратівливість, вони можуть забиватися в темні кути, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, потім розвивається водобоязнь.

Хворі на сказ тварини за 10 днів до початку клінічних симптомів захворювання містять у своїй слині збудник сказу.

Якщо Вас покусала тварина, чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим милом та терміново звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Спеціалізована антирабічна допомога надається цілодобово:

- дітям в травмпункті дитячої обласної лікарні за адресою м. Кіровоград, вул. Преображенська, 79;

- дорослим в травмпункті КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» за адресою м. Кіровоград, вул. Короленка, 56.

Коли тварина, що покусала людину має господарів то найкраще її ізолювати та тримати на прив’язі для того щоб спеціалісти ветеринарної медицини мали змогу спостерігати за станом її здоров’я, на протязі 10 діб з моменту покусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається, або в подальшому відміняється.

Єдиним захистом від хвороби – є антирабічні щеплення. Щеплення проти сказу людям проводяться за схемою 0 день – 3д – 7д – 14д – 30д – 90д. В залежності від характеру нанесених тваринами ран схема вакцинації може змінюватися. В Україні для проведення щеплень проти сказу людям зареєстровані слідуючі вакцини: «Індіраб» (виробництво Індія) та «КоКАВ» (виробництво Росія).

Шановні громадяни будьте обережні при поводженні з тваринами, особливо з безпритульними. Запобігайте виникнення покусів та ослинень ними.

Бережіть своє життя та здоровя!