Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » До Всесвітнього тижня імунізації

До Всесвітнього тижня імунізації

До Всесвітнього тижня імунізації

 

З 24 по 30 квітня 2014 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Всесвітній тиждень імунізації, метою якого є сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров’я в світі – імунопрофілактики. В 2014 році Всесвітній тиждень імунізації проводиться під гаслом «Не відставайте від життя!»

Активна імунізація - один із основних напрямів імунопрофілактики інфекційних захворювань, який ґрунтується на створенні проективного імунітету та стійкості до певних інфекцій способом створення чи посилення штучного імунітету в процесі вакцинації. Метою активної імунізації є викорінення інфекції, зниження захворюваності та дитячої смертності, збільшення тривалості та якості життя.

В м. Кіровограді батьки мають можливість отримати інформацію про щеплення та план їх проведення в пологовому будинку та безпосередньо після виписки з пологового будинку вдома при огляді новонародженого дільничним лікарем , медичною сестрою. Батьки отримують пам’ятку, де є календар профілактичних щеплень, а також перед щепленням проходять анкетування, дають інформаційну згоду та оцінку стану здоров’я дитини і після огляду лікаря проводиться щеплення. Щеплювальні кабінети знаходяться в кожній амбулаторії загальної практики сімейної медицини за місцем проживання.

Календар профілактичних щеплень в Україні затверджений наказом МОЗ України від 16.09.2011 року (№ 595). Проводяться щеплення за віком, за станом здоров’я, і за епідемічними показаннями .

Які ж вакцини маємо?

Усі імунобіологічні (ІБП) препарати, призначені для проведення щеплень, поділяються на :

1.Моновалентні – якщо ІБП призначені для захисту від однієї інфекційної хвороби. Наприклад: моновалентна вакцина проти краснухи, проти гепатиту В, проти вітряної віспи, або проти туберкульозу (БЦЖ).

2.Комбіновані – якщо призначені для створення захисту від двох та більше інфекційних хвороб. Наприклад: вакцина АКДП, вакцина КПК та ін.

Імунізація має велику історію. Було доведено, що нічого більш дієвішого в профілактиці інфекційних хвороб немає.

Чому?

Щеплення почали проводити тоді, коли ще не знали септики та антисептики, не надавалося значення зберіганню та транспортуванню вакцин. З вакцинами вводилася велика кількість антигенів і різних допоміжних речовин. Це призводило до виникнення ускладнень . Під час епідемій, наприклад, натуральної віспи, страх перед смертельно небезпечною інфекцією переборював страх перед вакцинацією, і люди йшли щепитися. Спад інфекційних хвороб породжував антивакцинальну кампанію, що, у свою чергу, призводило до масових відмов від щеплення, збільшення серед населення неімунних осіб до конкретної інфекції (зниження колективного імунітету) і є виникнення чергової епідемії.

Варто відзначити, що останнім роками змінилося виробництво вакцин. Перехід від моновалентних до комбінованих вакцин (АКДП), заміна плазмових рекомбінантними вакцинами проти гепатиту В, використання інактивованої вакцини проти поліомієліту, перехід від цілісно клітинної вакцини проти кашлюка до ацелюлярної. Усе це підвищило безпеку імунізації.

Перед впровадженням нової вакцини проводяться багато досліджень і обов’язкові доклінічні (експереминтальні) та клінічні випробування . У клінічних дослідженнях бере участь велика кількість провакцинованих осіб, фіксуються всі зміни в стані здоров’я після вакцинації. Вакцини обов’язково контролюються в процесі виробництва та при ввозі в країну. Щеплення дозволяється проводити лише зареєстрованими в Україні вакцинами відповідно до показів і протипоказів щодо їх проведення згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні та «Інструкцією про застосування вакцин», затвердженими в установчому порядку.

Шановні батьки будьте відповідальними перед своїми дітьми за можливість рости і жити здоровими.