Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » ГРВІ та грип

ГРВІ та грип

Які клінічні ознаки у ГРВІ та грипу?

·- головний біль

·- біль у м’язах

·- біль у горлі

·- підвищення температури тіла

·- кашель

·- нежить, закладеність носа

Як довго є заразним хворий на ГРВІ та грип?

Інфекційний період, коли хворий небезпечний для оточуючих може бути протягом 7 днів від початку хвороби.

 

Як попередити зараження грипом та ГРВІ?

·Найкращий засіб профілактики та захисту – це вакцинація (імунізація) в між епідемічний період – за 4-6 тижнів до початку епідемії.

·Повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді та повноцінний відпочинок. Загартовування та часте провітрювання приміщень.

·Часто мити руки з милом.

·За можливості уникати людних місць, але не обмежувати себе в прогулянках на свіжому повітрі.

·Одягати марлеву пов’язку під час епідемії в місцях скупчення людей чи при ймовірному контакті з хворим.

 

Якщо у вас симптоми грипу

·Залишайтеся вдома і не йдіть на роботу, до школи чи у людні місця.

·Негайно викликайте лікаря.

·Ізолюйте хвору людину – виділіть їй окрему кімнату та посуд, по можливості тримайтесь на відстані 2 метрів від хворого, використовуйте марлеву або одноразову маску.

·Пийте багато рідини.

·Прикривайте ніс та рот серветкою при кашлі та чханні.

·Регулярно мийте руки з милом.

·Уникайте обіймів та потискання рук, коли вітаєтесь.

·Не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками.

·Не займайтесь самолікуванням. Всі можливі ліки треба вживати тільки за призначенням лікаря.

Пам’ятайте! Грип – це смертельно небезпечна хвороба! Швидка та точна діагностика, своєчасне лікування – запорука збереження вашого здоров'я.

 

17.10.12 у міськвиконкомі відбулося позачергове засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дьячука С.С., на якому розглянуто стан захворюваності на грип та ГРВІ в м. Кіровограді та стан готовності лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста до можливої епідемії грипу. Відмічено, що захворюваність на грип та ГРВІ у жовтні 2012 року була на рівні сезонних показників, інтенсивний показник захворюваності коливався в межах 61,6 – 49,7 на 10 тис. населення. Лікувально-профілактичні заклади комунальної власності міста до можливої епідемії готові, На даний час керівники закладів надали списки 554 медичних працівників епідемічного ризику підлеглого передсезонній імунізації проти грипу. Отримані списки також з обласних лікувально-профілактичних закладів на 462 медичних працівника Планується провести щеплення 83 співробітникам та 154 дітям закладів інтернатного типу цілодобового перебування, а також 30 підопічним психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням. Представлені списки від ВАТ "Червона Зірка" для імунізації проти грипу 300 працівникам. .Зробити вакцинацію організованим колективам можна в територіальних поліклініках за місцем знаходження підприємств чи організацій за умови організованої закупівлі ними вакцин.