Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Захворювання на кір можна попередити

Захворювання на кір можна попередити

Епідемічна ситуація щодо кору в Україні періодично ускладнюється та залежить від своєчасності та повноти охоплення щепленнями за віком, стану популяційного імунітету. Останній епідемічний підйом захворюваності на кір зареєстрований у 2005 - 2006 роках, коли захворюваність зросла у сотні разів за рахунок чисельних спалахів в організованих дитячих колективах з випадками важкого клінічного перебігу. За останні роки спостерігається значне зниження обсягів охоплення щепленнями проти кору, що може призвести до зростання рівня захворюваності.

За оперативними та статистичними даними Держсанепідслужби України, з початку поточного року станом на 25 квітня 2012 року на адміністративних територіях країни зареєстровано 8165 випадків захворювання на кір, з них 6403 випадки зареєстровано за січень - березень 2012 року, переважно в західних регіонах країни.

Епідемічна ситуація по захворюваності на кір в м. Кіровограді в поточному році відносно стабільна. В лютому зареєстровано лабораторно підтверджений випадок захворюваності на кір у студента який прибув з м. Києва. Хворий в інкубаційному періоді хвороби знаходився за місцем проживання батьків у м. Кіровограді. Подальших випадків розповсюдження захворювання серед контактних не зареєстровано.

З діагностичною метою проводиться відбір та направлення сироваток крові в вірусологічну лабораторію обласної санітарно-епідеміологічної станції для визначення антитіл до вірусу кору від всіх хворих з діагнозом «кір».

Людина, яка отримала планові щеплення не захворіє на кір. У понад 95% щеплених формується імунітет до цього захворювання на все життя. Кожна людина несе відповідальність за своє здоров’я і здоров’я своїх дітей. Ви повинні зробити вибір – проводити щеплення чи піддавати дітей ризику захворювання.

 

ДЗ «Кіровоградська міська санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України