Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » » Увага – грип!

Увага – грип!

За останньою інформацією ВООЗ в епідсезон 2011 – 2012 років прогнозується переважна циркуляція наступних штамів вірусу грипу: А/Каліфорнія/7/2009 (Н1N1); А/Perth/16/2009(H3N2); B/Brisbane/60/2008.

Розвитку грипозної епідемії сприяють: формування колективів, житлова скупченість, сезонний фактор, найчастіше в холодні місяці (зимою та весною).

Самим сучасним методом специфічної профілактики є активна імунізація населення, щеплення проводять зазвичай восени пріоритетним групам населення.

До груп ризику відносяться:

·школярі, починаючи з 7 років;

·учні ПТУ, технікумів, студенти ВУЗів;

·медичні працівники;

·персонал дитячих дошкільних закладів, викладачі шкіл та ВУЗів;

·працівники транспорту, торгівлі, сфери обслуговування;

·особи з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи;

·особи, що часто хворіють на ГРВІ;

·особи віком понад 60 років.

За інформацією МОЗ України станом на 07.09.2011 року дозволені до застосування у епідемічному сезоні 2011 – 2012 років наступні вакцини для профілактики грипу: ФЛЮАРІКСTM, ІНФЛУВАК® ГРИППОВАК, ВАКСІГРИП, ГРИППОЛ ®ПЛЮС, Інтанза*15/Інтанза*9.

До неспецифічних засобів профілактики відносять:

·Повноцінне харчування з включенням вітамінів, особливо вітаміну "С" (найбільший вміст у квашеній капусті, відварі шипшини, цитрусових) та вживання природних антисептиків (цибуля, часник).

·Вживання загальнозміцнюючих, тонізуючих засобів та препаратів імуностимулюючої дії. Високоефективними є заходи загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

·З метою запобігання захворюванню та поширенню інфекції, бажано у місцях скупчення людей або у громадському транспорті використовувати багатошарову марлеву або одноразову маску, змінюючи її кожні три-чотири години;

·уникати громадських місць з великим скупченням людей та приміщень з поганою вентиляцією;

·Частіше провітрювати та робити вологе прибирання приміщень;

·Регулярно і ретельно мити руки з милом або протирати спиртовмісними засобами для обробки рук.

Пам'ятайте! При проявах гострої респіраторної вірусної інфекції обов’язково звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням!

Можливість виникнення захворювання на території Європи та України низька. Однак існує високий ризик зараження громадян при перебуванні на територіях Західної та Центральної Африки.На території країн Африки інфікування людей відбувається при безпосередньому контакті з інфікованими кажанами, гризунами або приматами під час відлову, розтину, приготування їжі з м'яса цих тварин та використанні продуктів, що можуть бути забруднені їх виділеннями (слина, сеча, фекалії та ін.).

Хвороба також передається від людини до людини. Передача вірусу від хворої людини відбувається через:

·посуд, предмети побуту, одяг, білизну, медичне обладнання, інструментарій, санітарно-технічні засоби, інвентар та інші об'єкти, забруднені виділеннями хворого;

·ін'єкції та маніпуляції, які порушують цілісність шкіри та слизових оболонок;

·статевий контакт.

Прихований період (період без проявів клінічних симптомів) може становити від 2 до 21 дня з моменту інфікування.

Хвороба починається гостро з підвищення температури тіла до 38–390С, що може супроводжуватися сильним головним болем, появою сухості та першіння у горлі, нудотою та загальною слабкістю. У подальшому з'являються крововиливи у шкіру, кровотечі з носа, ясен, кров у випорожненнях, криваве блювання.

Для надання своєчасної медичної допомоги при появі будь-яких симптомів захворювання необхідно негайно звернутися по медичну допомогу, обов'язково попередити лікаря про перебування протягом попередніх 21 діб у країнах Західної та Центральної Африки.

У разі відвідування країн Західної та Центральної Африки, необхідно дотримуватись наступних запобіжних заходів:

·регулярно дотримуватись заходів особистої гігієни;

·уникати контакту з хворими людьми;

·уникати участі у ритуальних обрядах;

·уникати контакту з кров'ю та біологічними рідинами будь-якої людини, особливо тих, хто хворіє;

·уникати контакту з живими та мертвими тваринами (кажанами, приматами, гризунами, антилопами, дикобразами, свинями);

вживати безпечні продукти харчування (термічно оброблені, ретельно вимиті)