Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку»

«Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку»

Цього року гасло Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, до відзначення якого долучаються і в Україні - «Грудне вигодовування - ключ до сталого розвитку».

Тема тижня підтримки грудного вигодовування 2016 року підкреслює, що грудне вигодовування - це ключовий елемент, який змушує подбати про важливість благополучного початку життя, про необхідність поважати один одного та піклуватися про світ, в якому ми живемо.

В Україні перша галузева програма підтримки грудного вигодовування була затверджена у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям «Лікарня, доброзичлива до дитини». З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», що передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. На початок нинішнього року в Україні налічується близько 400 закладів, що відповідають згаданим критеріям.

На Кіровоградщині звання «Лікарня, доброзичлива до дитини» першим отримав пологовий будинок №1.

- Ми акредитувалися перші в області у 2007 році. Ми були пілотним закладом у проекті «Здоров’я матері і дитини». У жіночих консультаціях №1 і №3 працюють «Школи відповідального батьківства», де відбувається підготовка до пологів жінок і партнерських пар. Жінка має можливість пройти навчання разом зі своїм чоловіком у зручний для них час, - розповідає лікар-акушер пологового будинку №1, керівник регіонального методично-організаційного центру з питань впровадження розширення ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» Зоя Чубак.

Медик відзначає, що важливою складовою у роботі «Лікарня, доброзичлива до дитини» є підтримка грудного вигодовування.

- Грудне молоко вважається найприроднішою їжею для малюка. Користь грудного вигодовування для дитини в тому, що вона отримує ідеальне харчування – білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи. Грудне вигодовування формує імунітет дитини. Користь для матері у тому, що при годуванні груддю виробляються гормони, які скорочують матку, сприяють хорошій лактації. Крім того, жінка, яка годує груддю до двох років, захищає себе від онкопатологій молочних залоз, адже залози проходять всі етапи свого розвитку. Також для жінки це найприродніший метод контрацепції. Загалом, грудне вигодовування формує добрі відносини батьків і дітей, - зазначає Зоя Чубак.