Автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності сьогодні стало реальністю. Це зручно та просто. І в цьому переконалися вже понад 600 мешканців Кіровоградщини.
А головне - електронний документ для застрахованої особи в разі оформлення лікарем медичного висновку про тимчасову втрату працездатності формується автоматично (також е-лікарняний автоматично відкриється в разі оформлення медичного висновку для дитини застрахованої особи, яка потребує догляду), що гарантує прозорість дій та швидкий обмін необхідною інформацією між установами.
Що змінилося і як діяти, коли після огляду лікаря вам відкрили е- лікарняний?
По-перше, одразу після створення медичного висновку потрібно повідомити про це роботодавцеві. Це можна зробити будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном.
Якщо працівник має кваліфікований електронний підпис, він зможе переглянути свій е-лікарняний в своєму Особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Роботодавець, у свою чергу, інформацію щодо е-лікарняного може переглянути у власному Кабінеті страхувальника. Важливо, що роботодавець бачить лише загальну інформацію щодо тимчасової непрацездатності свого працівника, необхідну для призначення матеріального забезпечення (без діагнозу та інших приватних відомостей).
По-друге, якщо працівник не одужав у визначений у першому медичному висновку термін, лікар створить наступний медичний висновок, який продовжить тимчасову непрацездатність - і про це обов’язково потрібно повідомити роботодавцеві. ,
По-третє, одразу після завершення періоду тимчасової непрацездатності е-лікарняний працівника змінює свій статус на «Готовий до сплати». З цього моменту роботодавець має упродовж 10 календарних днів призначити працівнику матеріальне забезпечення, а після дати призначення протягом 5 робочих днів сформувати і передати до Фонду соціального страхування України заяву- розрахунок.
За матеріалами ГУ Пенсійного фонду в Кіровоградській області