Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » » Як скористатися електронним рецептом програми «Доступні ліки»: алгоритм дій в аптеці

Як скористатися електронним рецептом програми «Доступні ліки»: алгоритм дій в аптеці

Як скористатися електронним рецептом програми «Доступні ліки»: алгоритм дій в аптеціВ Україні вже кілька років діє програма «Доступні ліки», яка передбачає отримання пацієнтами ліків безкоштовно чи з незначною доплатою. Скористатися цією програмою можуть хворі на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет II типу.Отримати такі ліки можна тільки за електронним рецептом, що виписує сімейний лікар. Отоварити такий рецепт можна в аптеці, яка долучилась до програми. Покроковий алгоритм отримання ліків в аптеці за програмою «Доступні ліки» читайте далі.

Що таке електронний рецепт?

Електронний рецепт на «Доступні ліки» – це електронний документ, який створюється в електронній системі охорони здоров’я та дає можливість отримувати лікарські засоби безоплатно чи з незначною доплатою за програмою реімбурсації "Доступні ліки”.
Електронний рецепт складається з 16-значного номеру та 4-значного коду підтвердження.

Термін дії електронного рецепта складає 30 днів. Протягом цього часу, пацієнт має змогу отримати виписані йому ліки в будь-якій аптеці України, яка уклала договір про реімбурсацію з НСЗУ.

Як скористатися електронним рецептом?

Щоб отримати "Доступні ліки”, пацієнту потрібно:

1. Повідомити працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним шляхом: продиктувати усно, надати роздруковану інформаційну пам’ятку, надати записку із виписаним на неї номером рецепта, показати увімкнений екран свого телефону з відкритим СМС-повідомленням тощо.

2. Фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

3. Далі пацієнту потрібно переконатись:
чи є в наявності саме те торговельне найменування лікарського засобу і виробництва, яке бажає отримати пацієнт?

·чи кількість лікарського засобу запропонована в повному обсязі?

·чи буде доплата за обраний лікарський засіб і в якому розмірі?

·якщо так, чи згоден пацієнт доплачувати таку суму?

Важливо. Якщо відповідь на одне або декілька запитань наведених вище "ні”, то пацієнт не повинен називати або показувати фармацевту 4-значний код підтвердження.

4. У разі, якщо пацієнта все влаштовує, він називає код підтвердження, якщо необхідно, здійснює доплату, а фармацевтичний працівник – накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього пацієнт отримує призначені ліки.

5. Якщо у даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення пацієнта.

Повний список лікарських засобів, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна переглянути за посиланням.

Як знайти аптеку, де можна скористатися електронним рецептом?

У Кропивницькому до програми «Доступні ліки» приєдналися понад 60 аптек і відділень аптечних мереж. Управління охорони здоров’я Міської ради м. Кропивницького розробило власну мапу аптек-учасниць програми, яка постійно доступна на сайті управління в розділах «Актуально» -Урядова програма «Доступні ліки». Щоб переглянути її ви також можете перейти за цим посиланням.

За матеріалами НСЗУ