Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » » Близько 7 тисяч кропивничан у 2019 році отримали лікарські засоби в межах програми "Доступні ліки"

Близько 7 тисяч кропивничан у 2019 році отримали лікарські засоби в межах програми "Доступні ліки"

Урядова програма «Доступні ліки» з квітня переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України. У березні Національна служба здоров’я розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня 2019 року запрацює електронний рецепт і НСЗУ почне оплати аптекам за програмою.

За даними МОЗ, За 2 роки роботи програми в межах програми виписано понад 33 млн рецептів на понад 1,7 млрд грн. В 2019 році кількість рецептів виросла на 6 млн. Зараз вже кожна третя аптека (всього 6000) увійшла в програму. Перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стане ще доступнішою для пацієнтів.

До моменту переходу програми «Доступні ліки» до НСЗУ розпорядником призначених на її реалізацію коштів є управління охорони здоров'я на місцях. За І квартал 2019 року міський бюджет Кропивницького отримав з державного бюджету 1 534 400,00 грн на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань.

Наразі у програмі беруть участь 13 аптек та аптечних пунктів Кропивницького. 6799 осіб отримали лікарські засоби в межах Програми, 21649 рецептів було виписано пацієнтам протягом січня-лютого2019 року, 17516 з яких були відшкодовані відповідно до умов програми. Середня вартість рецепту склала 44,26 грн. Вартість відпущених лікарських засобів аптечними закладами відповідно до звітів з початку року становить 775 458,31 грн. Такий же обсяг коштів було перераховано та освоєно аптечними закладами з початку року.

У Міністерстві охорони здоров'я також нагадують, що з квітня ліки за урядовою програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. До цього часу в аптеках-учасницях програми буде встановлене спеціальне програмне забезпечення і вони підпишуть договори з Національною службою здоров’я.

Як тепер пацієнт отримуватиме виписані електронні рецепти і яким чином зможе скористатися ними в аптеці, докладніше дивіться в інструкції нижче.

 

Близько 7 тисяч кропивничан у 2019 році отримали лікарські засоби в межах програми "Доступні ліки"Близько 7 тисяч кропивничан у 2019 році отримали лікарські засоби в межах програми "Доступні ліки"