Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Листопад 2024 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Вакансії

ВакансіїІнформація щодо потреби у лікарях по ЗОЗ м. Кропивницького станом на 28.11.2024 року

 

Будь менеджером своїх думок

Будь менеджером своїх думокУяви, що ти тримаєш компас, але із двома напрямками: один веде до критики й сумнівів, інший — до підтримки, віри в себе та свій шлях. Який напрям ти обереш

Наші думки схожі на такий вказівник. Вони можуть спрямовувати нас до відчаю або, навпаки, наповнювати та знаходити сили продовжувати. Тільки ти вирішуєш, у якому напрямку рухатися.

Таке вміння обирати ті думки, які підтримують, надають силу та допомагають справлятися з життєвими викликами називається корисним мисленням.

І воно не про токсичний позитив чи уникання труднощів. Обираючи корисні думки, ти вчишся справлятися з викликами, фокусуючись на можливостях, а не на проблемах.

Бо бути менеджером своїх думок, означає керувати своїм внутрішнім компасом та визначати, куди спрямовувати увагу.

10 способів зробити будні яскравішими

10 способів зробити будні яскравішимиВідчувати радість можна щодня — достатньо лише додати трохи легкості й дозволити собі насолоджуватися простими моментами.

Підготували ідеї активностей, які допоможуть знайти моменти радості навіть у звичних буднях.

Чому восени сумно і що з цим робити

Чому восени сумно і що з цим робитиЧим глибша осінь, тим сумніше. У тебе теж так?

Це може бути просто такий період, і він мине. А може бути сезонний афективний розлад.

«Дзвіночки», які сигналізують про нього, — це тривалі втома, пригніченість, зниження інтересу до повсякденних справ, надмірний сон та зміна апетиту. А також ознаки зі списку в каруселі.

Радимо переглянути їх, якщо підозрюєш у себе САР. Та звернутися за допомогою до спеціаліста — лише фахівець може діагностувати розлад.

Чекліст для перевірки фахівця з ментального здоров'я

Чекліст для перевірки фахівця з ментального здоров'яЯк ти обираєш, кому довіряти турботу про своє фізичне здоров’я, так ретельно слід підійти і до вибору фахівця з ментального здоров’я.

Інколи, навіть провести власне розслідування, щоб впевнитися — це той чи та, хто може мені допомогти. Без осуду, знецінення і карт таро 

Перед першою консультацією гортай карусель. Потім — переходь на платформу «Ти як?», щоб прочитати усі вимоги до компетентного спеціаліста: https://howareu.com/.../yak-vyiavyty-nekompetentnoho...

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДомВсесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції) ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності ефективної терапії, закінчується смертю хворого.

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377600.

Забезпеченість вакцинами по лікувальним закладам міста на 28 листопада 2024 року

Назва ЛПЗ

Назва бакпрепаратів

Потреба на 2024 рік

Отримано з державного постачання

Залишок з 2023 року

Закуплено

за кошти місцевого бюджету

Використано

Наявна кількість вакцин

ЦПМСД№1

БЦЖ для профілактики туберкульозу

260

110

0

 

110

0

 

АКДП (дифтерія, кашлюк, правець)

820

1340

780

 

795

 

1420

 

АДП (дифтерія, правець)

870

1200

600

 

1210

 

590

 

АДП-м (дифтерія, правець)

4150

2820

0

 

1790

1030

 

Поліомієлітна вакцина ОПВ

4530

2180

550

 

3550

1120

 

Поліомієлітна ІПВ

1115

2050

90

 

1358

820

 

КПК (кір, краснуха, паротит)

1126

1561

805

 

1554

811

 

Проти гепатиту В

1800

610

0

 

309

296

 

Проти гемофільної інфекції

1786

750

15

 

180

580

 

 

 

 

 

 

 



Діагностичні обстеження раннього виявлення новоутворень

Діагностичні обстеження раннього виявлення новоутвореньНа ранніх стадіях рак виліковний. Вчасне виявлення хвороби, підвищує шанси на успішне лікування та рятує життя.

Програма медичних гарантій дає можливість кожному громадянину України безоплатно проходити профілактичні обстеження на онкологічні захворювання у будь-якому з 840 медичних закладів, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації.

Рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань є пріоритетним напрямком у Програмі медичних гарантій і включає безоплатні послуги з досліджень на рак за шістьма пакетами:

·"Мамографія”

·"Гістероскопія”

·"Езофагогастродуоденоскопія”

·"Колоноскопія”

·"Цистоскопія”

·"Бронхоскопія”

Підставою для проходження діагностичних досліджень з раннього виявлення новоутворень є електронне направлення, яке видає сімейний або лікуючий лікар, або досягнення пацієнтом певного віку. Для мамографії та колоноскопії - це вік від 40 років, а для цистоскопії, езофагогастродуоденоскопії, гістероскопії, бронхоскопії - від 50 років.

Всесвітній день боротьби з ожирінням

Всесвітній день боротьби з ожирінням26 листопада відзначають Всесвітній день боротьби з ожирінням, що визнано найсерйознішим хронічним захворюванням. Мета цього дня підвищення уваги до проблеми ожиріння та сприяння профілактики цієї хвороби.

Ожиріння є однією з найбільш поширених проблем здоров’я у всьому світі. Надмірна вага та ожиріння визначаються як аномальні й зайві жирові відкладення, які можуть завдати шкоди здоров’ю.

Індекс маси тіла (ІМТ) — просте відношення ваги до зростання, часто використовується для класифікації ожиріння та надмірної ваги. Індекс розраховується як відношення ваги тіла в кілограмах до квадрата зросту в метрах (кг/м 2).

За визначенням ВООЗ:

  • ІМТ більше або дорівнює 25 – надлишкова маса тіла;
  • ІМТ більше або дорівнює 30 – ожиріння.

ІМТ є найбільш зручною мірою оцінки рівня ожиріння і надмірної ваги у населення, оскільки він однаковий для обох статей і для всіх вікових категорій дорослих. ІМТ слід вважати приблизними критерієм, тому що він може не відповідати однаковою мірою вгодованості у різних індивідуумів. Чим більше ІМТ, тим більше збільшується ризик неінфекційних захворювань.


Назад Вперед
Наверх