Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Листопад 2016 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

101 000 пацієнтів з ВІЛ в Україні отримають «Абонемент на життя» в 2017 році.

 

Акція «Абонемент на життя» пройде 1 грудня одночасно в 25 регіонах України - повідомляє сайт Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Активісти з пацієнтських організацій разом з представниками державної та місцевої влади, міжнародних організацій та громадянського сектора зберуться разом, щоб видати «АБОНЕМЕНТ НА ЖИТТЯ» для 101 000 українців.

1 грудня о 9:00 в м. Кропивницький в рамках акції «Абонемент на життя» відбудеться прес-тур «Маршрут пацієнта: від виявлення до лікування ВІЛ», опісля – прес-конференція.

Спікери заходу:

• Олександр Александров, голова правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД»;

• Наталія Дзюба, заступник міського голови;

• Оксана Макарук, начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради;

• Медпрацівники закладів охорони здоров’я;

• Соціальні працівники Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».

2016 рік став у багатьох сенсах переломним в житті українців, які живуть з ВІЛ. Зусилля громадських активістів і пацієнтських організацій запустили процес внутрішніх перетворень в державі, які спрямовані на розширення доступу до лікування для пацієнтів з ВІЛ. На сьогоднішній день ми бачимо об'єднання ресурсів, спрямованих на боротьбу з епідемією в Україні на всіх рівнях. Ми говоримо про взаєморозуміння, досягнуте на рівні державної та місцевої влади; на рівні міжнародних партнерів, які завжди були флагманом у питаннях впровадження ефективних механізмів подолання епідемії; цивільного сектора, як двигуна цих реформ; і про співпрацю з приватним фондом як приклад об'єднання зусиль держави, міжнародних донорів і приватного сектора. Ми сьогодні на рубежі, який досягнутий, завдяки багаторічним зусиллям всіх партнерів.

 

Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ СНІДу відбулась в Кропивницькому.

Серед пріоритетних напрямків у сфері охорони здоров»я визначено протидію ВІЛ/ СНІД та туберкульозу. В першу чергу, це передбачає створення умов рівного доступу населення до лікувальних та профілактичних послуг, у тому числі представників груп підвищеного ризику.

Це пов»язано з тим, що в Україні проживає найбільша у регіоні Східної Європи та Центральної Азії кількість людей, що живуть з ВІЛ. І щороку їх чисельність збільшується. За даними Центру громадського здоров»я МОЗ України загострення епідситуації пов»язано з економічною кризою, військовими діями на Сході та збільшенням кількості споживачів ін’єкційних наркотиків.

Глобальна мета боротьби «90-90-90» полягає у тому, щоб до 2020 року 90% віл-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них отримали лікування, а 90 % з цих людей мали понижене вірусне навантаження.

За умови консолідації спільних зусиль держави, міжнародної спільноти, місцевих громад, неурядових громадських організацій можливо виконати це завдання.

У Кропивницькому урочисто відкрили другий поверх дитячого інфекційного відділення.

У Кропивницькому урочисто відкрили другий поверх дитячого інфекційного відділення.Тут капітально відремонтували 12 двомісних та тримісних боксованих палат, де лікуватимуть дітей з інфекційними захворюваннями. В усіх палатах створені комфортні умови для довготривалого перебування маленьких пацієнтів. Відділення укомплектоване новим обладнанням та меблями. Змонтована і автономна припливно-витяжна система вентиляції, яка зроблена фахово і не потребує допоміжних заходів по догляду за нею - відзначив головний лікар Центральної міської лікарні Олександр Артюх. Кожна палата ізольована, щоб звести до мінімуму розповсюдження інфекції. Усі бокси прикрашені малюнками, які створили викладачі та учні міської художньої школи імені Осмьоркіна.

Першого грудня відділення розпочне прийом перших пацієнтів і запрацює в штатному режимі.

На ремонт другого поверху було витрачено 1 млн. 280 тисяч гривень. Нагадаємо. навесні цього року запрацював відремонтований перший поверх відділення на 25 ліжок.

В урочистому відкритті взяли участь міський голова Кропивницького Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов, заступник міського голови Наталія Дзюба та начальник управління охорони здоров»я Оксана Макарук.

 

 

 

НІМЕЦЬКА КОМПАНІЯ НАДАСТЬ ОБЛАДНАННЯ НА 9 МІЛЬЙОНІВ ДЛЯ ЦЕНТРУ ГЕМОДІАЛІЗУ У КРОПИВНИЦЬКОМУ

НІМЕЦЬКА КОМПАНІЯ НАДАСТЬ ОБЛАДНАННЯ НА 9 МІЛЬЙОНІВ ДЛЯ ЦЕНТРУ ГЕМОДІАЛІЗУ У КРОПИВНИЦЬКОМУУ Кропивницькому планують відкрити міське відділення гемодіалізу, для якого в безкоштовне користування надасть обладнання німецька компанії «Фрезеніус». Меморандум про таку співпрацю сьогодні підписав міський голова Андрій Райкович з директором дочірнього підприємства компанії «Фрезеніус» Володимиром Подворним. Cекретар міськради Андрій Табалов зазначив, що депутатський корпус зробить усе можливе, аби рішення про відкриття відділення гемодіалізу якнайшвидше було втілене в життя.

«Наша компанія надає безкоштовно обладнання, натомість місто виділяє приміщення та кошти на видаткові матеріали та обслуговуючий персонал. Працювати на цьому устаткуванні ми навчатиме весь персонал - сервісних інженерів, медсестер, лікарів. Також беремо на себе обслуговування медичної техніки протягом всього терміну експлуатації. Інвестиційний проект складає більше 9 мільйонів гривень», - зазначив Володимир Подворний. І додав, що компанія готова поставити техніку відразу після завершення ремонтних робіт у приміщенні.

Відділення гемодіалізу планують розмістити в гінекологічному корпусі лікарні імені святої Анни зазначила начальник міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук у коментаріРК.«Наразі розглядається питання про оптимізацію двох пологових будинків. Навіть, якщо відповідне рішення не приймуть депутати, то все одно ми вивільнимо відповідний корпус і зробимо ремонт за рахунок інвестора. Оскільки, інші приміщення для гемодіалізного відділення не підходять. Для утримання 8 діалізних місць потрібно майже 15 мільйонів гривень з міського бюджету», - зазначила Макарук. За її словами, близько 60 людей зараз знаходяться в черзі і постійно потребують термінового лікування.

Всього ж на Кіровоградщині близько 120 людей постійно потребує проходження процедури гемодіалізу.


*інформація викладена за даними сайту «Рідний край»

45 дітей з особливими потребами будуть забезпечені підгузками за рахунок міського бюджету

На це з загального фонду буде виділено 170 тисяч гривень. Відповідне рішення прийняли міські депутати під час затвердження Програми медико - соціального забезпечення населення міста Кіровограда на 2016 рік. Відповідно до неї, до кінця року три комунальні заклади, а це Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Центри первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2, отримають фінансування на придбання підгузків.

 

Тепер напруга із забезпеченням безкоштовними підгузками буде знята. Нагадаємо, проблема численних звернень мешканців з цього приводу не вирішувалась через законодавчі протиріччя. Однією Постановою Кабінету Міністрів України діти-інваліди повинні забезпечуватися підгузками, іншою ця норма була скасована.

Сьогодні Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі.

Уперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом проводився Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року. З 2007 року Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН.

Дата обрана не випадково: 14 листопада - день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби.

За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця підступна хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерті (після атеросклерозу і раку).

За даними ВООЗ, сьогодні на цукровий діабет хворіють 350 мільйонів людей. Очікується, що ця цифра у найближчі 20 років подвоїться.

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія.

Профілактика раку молочної залози вбереже від хвороби

Відомо, що хворобу легше попередити, аніж її потім лікувати. Тому надважливе значення має саме просвітницька робота серед населення. Так, протягом року, управління охорони здоров»я Кіровоградської міськради проводить з жінками лекції, бесіди, зустрічі, під час яких інформує про необхідність звертати увагу на своє здоров»я. Мова йде про раннє виявлення передпухлинних і онкологічних захворювань. З цією метою розповсюджуються пам»ятки, як правильно проводити самообстеження молочних залоз і на що варто звертати увагу. При цьому медики акцентують увагу, що жінкам старше 40 років треба проходити мамографічне обстеження.

До Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залозив комунальному закладі "Поліклінічне об'єднання м. Кіровограда" провели тиждень ранньої діагностики. За п»ять днів лікарі - хірурги оглянули 605 жінок, у яких виявлено 29 мастопатій та 1 фіброміома молочної залози. Проведено ультразвукове обстеження молочних залоз 49 жінкам, виявлено 8 фіброміом та 1 киста молочної залози. Загалом за 9 місяців цього року долікувально-профілактичних закладів міста на обстеження до лікарів-мамологів пройшли 2055 жінок, проведено 1252 ультразвукових досліджень молочної залози та 803 мамографії. Під час цих обстежень виявлено 740 випадків захворювань молочної залози:

підозра на злоякісне ново-утворення – 73;

злоякісне ново-утворення – 39;

доброякісне ново-утворення – 568.

Також медичні працівники міських лікарень та медустанов постійно підвищують свій професійний рівень з питань онкології, відвідуючи семінари та конференції в обласному онкологічному диспансері. Окрім того, висвітлюють цю проблему у засобах масової інформації. Це статті на інформаційних сайтах та газетах, інтерв»ю на радіо та телебаченні. Одна з таких телепрограм вийшла в ефір на каналі «Кіровоград» 19 жовтня 2016 року. В ній взяла участь лікар - онколог Бондар О.О.

 

 
Cамообстеження -> Переглянути

ЕКС-МІНІСТР І ГОЛОВНИЙ ЛІКАР МАЙДАНУ ОЛЕГ МУСІЙ ПРО ОБ’ЄДНАННЯ КРОПИВНИЦЬКИХ ПОЛОГОВИХ

ЕКС-МІНІСТР І ГОЛОВНИЙ ЛІКАР МАЙДАНУ ОЛЕГ МУСІЙ ПРО ОБ’ЄДНАННЯ КРОПИВНИЦЬКИХ ПОЛОГОВИХУ середу в Кропивницькому побував головний лікар Майдану, екс-міністр охорони здоров’я, заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я та народний депутат від «Народного контролю» Олег Мусій. Під час перебування Олег Степанович відвідав також другий та перший міські пологові будинки. Не зважаючи на суспільний та медійний інтерес до їх об’єднання, як не дивно, натовпу бажаючих почути фахову сторонню думку з цього приводу, ми не застали.

Першим Олег Степанович відвідав другий міський пологовий будинок імені Святої Анни, який пропонується реорганізувати шляхом приєднання до пологового будинку №1, що на Новомиколаївці. Поки нардеп спілкувався в кабінеті з адміністрацією закладу, в приймальні головного лікаря ми застали кількох лікарів, які активно обговорювали ситуацію з оптимізацією. З почутого можна зробити висновок, що побоювання втратити роботу є не тільки в головного лікаря Володимира Капка, не зважаючи на запевнення керівництва профільного управління і міста, що зі створенням перинатального центру з’явиться додаткова кількість місць для лікарів та середнього й молодшого медичного персоналу. Як аргумент, лікарі наводили приклад одного з київських перинатальних центрів, у якому з аналогічною кількістю ліжок – штат нібито значно менший, ніж обіцяють у Кропивницькому.

Оптимізацію відклали.

Під час останнього засідання сесії міської ради в порядку денному стояло питання оптимізації закладів охорони здоров’я, шляхом об’єднання двох міських пологових будинків. Спеціалісти управління охорони здоров’я його вивченням займаються давно, бо питання складне, й потребує ретельного вивчення. Серед плюсів об’єднання медики називають покращення послуг породіллям. До того ж, за умови об’єднання в місті з’явиться перспектива появи повноцінного сучасного перинатального центру IIрівня.

Головний акушер – гінеколог області Наталія Журжер зазначила, що нині утримувати обидва пологові будинки недоцільно, адже народжуваність, в нашому місті, починаючи з 2012 року значно скоротилась.

-Вже чотири роки поспіль народжуваність в нашому місті стрімко скорочується. Спеціалісти прогнозують, що до 2020 року народжуваність зменшиться ще на 6%. Тож два пологові для нашого міста непотрібні. А от перинатальний центр другого рівня створити вкрай важливо, адже все більше діток народжуються з вадами.