Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ СНІДу відбулась в Кропивницькому.

Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ СНІДу відбулась в Кропивницькому.

Серед пріоритетних напрямків у сфері охорони здоров»я визначено протидію ВІЛ/ СНІД та туберкульозу. В першу чергу, це передбачає створення умов рівного доступу населення до лікувальних та профілактичних послуг, у тому числі представників груп підвищеного ризику.

Це пов»язано з тим, що в Україні проживає найбільша у регіоні Східної Європи та Центральної Азії кількість людей, що живуть з ВІЛ. І щороку їх чисельність збільшується. За даними Центру громадського здоров»я МОЗ України загострення епідситуації пов»язано з економічною кризою, військовими діями на Сході та збільшенням кількості споживачів ін’єкційних наркотиків.

Глобальна мета боротьби «90-90-90» полягає у тому, щоб до 2020 року 90% віл-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них отримали лікування, а 90 % з цих людей мали понижене вірусне навантаження.

За умови консолідації спільних зусиль держави, міжнародної спільноти, місцевих громад, неурядових громадських організацій можливо виконати це завдання.

Тому у 2017 році збільшено загальний бюджет на охорону здоров»я на рекордних 2 мільярди гривень. З них з фінансування протидії на ВІЛ СНІДу збільшилось на 140 відсотків тобто з 367 мільйонів грн. зросло до 851, 5 мільйонів грн..

У свою чергу Глобальний Фонд прийняв рішення продовжити свої програми для боротьби зі СНІДом в Україні у 2018 - 2020 роках.

2 мільйони гривень на ці заходи передбачені і в міському бюджеті Кропивницького. З них вже освоєно 1629 тис грн..

Цим питанням, а також шляхам співпраці лікувально-профілактичних закладів міста з громадськими організаціями, було присвячене засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ СНІДу, яке відбулося 24 листопада в приміщенні дитячої поліклініки №1 під головуванням заступника міського голови Н.Дзюби. З детальними доповідями щодо стану захворюваності та надання медичної допомоги при ВІЛ/СНІД та туберкульозі виступили міські позаштатні фахівці: інфекціоніст, епідеміолог та фтизіатр. Велику презентацію щодо організації отримання замісної терапії споживачам ін’єкційних наркотиків підготували і представники КОВ ВБО «Мережа ЛЖВ».