Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» 01 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

01 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

Нова хвиля інформаційної кампанії з профілактики ВІЛ/СНІДу під гаслом «Не Дай СНІДу Шанс!», що стартувала в Україні, об’єднує зусилля Уряду та міжнародних організацій – Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) та компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Уряду Німеччини.

Ця кампанія дозволить підвищити обізнаність про ВІЛ серед населення, популяризуватиме відповідальну поведінку, а також тестування на ВІЛ.

Кампанія включає масові профілактичні заходи, які проводитимуться вже вдруге на національному рівні. Зокрема, 28 листопада 2015р. у десяти гіпермаркетах AШАН в містах Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів з 12.00 до 18.00 буде проводитись безкоштовне добровільне і анонімне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс для всіх охочих.

За оцінками ВООЗ та ЮНЕЙДС, Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед країн Східної Європи та Центральної Азії. За офіційною статистикою, з початку 2015 року в Україні зареєстровано понад 13 000 випадків ВІЛ-інфекції, а з 1987 по 2015 рік зареєстровано понад 277 тис. таких випадків.

В цілому, за загальними оцінками, в країнах Східної Європи та Центральної Азії кількість людей, які живуть з ВІЛ, уже перевищила 1,5 мільйона людей і кожного дня реєструється понад 400 нових випадків ВІЛ-інфекцій.

З початку 2015 року до лікувально-профілактичних закладів міста звернулося 315 ВІЛ-інфікованих хворих. Вперше виявлено ВІЛ-інфікованих хворих всього – 42, в т. ч. хворих на СНІД – 20. На диспансерному обліку знаходяться 251, в т. ч. – 94 хворих на СНІД.

«Всесвітній день боротьби зі СНІД, що традиційно відзначається 1 грудня - це привід продемонструвати згуртованість та єдність у подоланні ВІЛ, боротьба з яким залишається одним із пріоритетних напрямків державної політики у сфері охорони здоров’я. Україна зробила європейський вибір, і ми докладаємо усіх зусиль, аби реформувати систему охорони здоров’я відповідно до найкращого міжнародного досвіду», - зазначив під час прес-конференції Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

За даними прес-служби МОЗ України