Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » 28 липня Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня Всесвітній день боротьби з гепатитом

28 липня Всесвітній день боротьби з гепатитом


Всесвітній день боротьби з гепатитом відмічається 28 липня з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо вірусного гепатиту боротьби з цим грізним захворюванням. Власне, 28 липня народився лауреат Нобелівської премії професор Барух Самюель Бламберг, який відкрив світу вірус гепатиту В.

В світі налічується близько 180 млн. людей, інфікованих гепатитом С, з яких щонайменше 1,2 млн. проживають в Україні. Більшість з них не знають про свою хворобу, тому що в 80% випадків гострий період проходить без симптомів і захворювання переходить в хронічну стадію, яка закінчується цирозом печінки.

У 2013 році, завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів стало доступнішим лікування гепатиту С для населення: знижена ціна на стандартний курс лікування від 14 000 до 5 000 доларів США; за рахунок державного і місцевих бюджетів куплено перші курси для лікування хворих; прийнята Державна програма профілактики, діагностики і лікування вірусних гепатитів в період до 2016 року. Проте цього явно недостатньо. Епідемія гепатиту С протягом декількох років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЧ/СНІД, – повідомляє ВООЗ. Швидкість поширення гепатиту С в Україні залишається найвищою серед європейських країн, фінансування державної програми залишається незадовільним, і ціна стандартного курсу лікування все ще зависока для звичайних громадян.

У зв’язку з проведенням у м. Кіровограді 28.07.2014р. Дня Всесвітньої боротьби з вірусними гепатитами в поліклінічних відділеннях КЗ «Поліклінічне об’єднання м. Кіровограда» буде проводитися безкоштовне обстеження пацієнтів на маркери до вірусних гепатитів «В» і «С». Забір крові проводитиметься 28.07.2014р. з 8.00 до 10.00 в процедурних кабінетах.

Всіх бажаючих пройти обстеження запрошуємо до закладу.