Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » 17 листопада відзначається Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів

17 листопада відзначається Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів

17 листопада відзначається Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів 

 

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів (World Chronic Obstructive Pulmonary Disease Day) відзначається щороку 17 листопада за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Хронічна обструктивна хвороба легенів (ХОБЛ) — загальна назва для ряду захворювань, при яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку з легенів. Використовувані раніше терміни «хронічний бронхіт» і «емфізема» більш не уживаються, вони включені в поняття ХОБЛ.

По оцінках ВОЗ, хронічною обструктивною хворобою легенів страждають 210 мільйонів чоловік. Майже 90 % випадків смерті від ХОБЛ відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

Основні причини розвитку хвороби — тютюновий дим, забруднення повітря, контакт з випарами хімічних речовин. ХОБЛ невиліковна, але правильне лікування дозволяє уповільнити розвиток хвороби. За прогнозами лікарів, якщо найближчим часом не будуть прийняті заходи по профілактиці цього захворювання, загальна смертність від ХОБЛ за десять років зросте більш ніж на 30 %.