Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Матеріали за Червень 2015 року
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Інформаційне повідомлення про спалах MERS-CoV у Республіці Корея

За офіційними даними головного управління держсанепідслужби у Кіровоградській області.

Кіровоградське міжрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області за інформацією Держсанепідслужби України інформує про поширення інфікування людей коронавірусом близькосхідного респіраторного синдрому (МЕRS-CoV).

Станом на 22 червня 2015 року у світі зареєстровано 1338лабораторно підтверджених випадків інфікування людей МЕRS-CoV, у тому числі 475 (35,5%) летальних. Усього вже 26 країн повідомили про випадки MERS-CoV, починаючи із квітня 2012 року.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворювань, циркуляція збудника інфекції обмежується Аравійським півостровом. Більшість випадків зареєстровано в країнах Близького Сходу (Саудівській Аравії, Омані, Катарі, Ірані, Йорданії, Кувейті, Об’єднаних Арабських Еміратах, Йємені). Недуга набула поширення і в Південній Кореї. Триваючий спалах хвороби в Республіці Корея – це найбільший спалах за межами Близького Сходу.

Готовність до локалізації карантинних інфекцій

23 червня 2015 року відбулася оперативна нарада у начальника управління охорони здоров"я Кіровоградської міської ради на тему: "Стан готовності лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста до локалізації вогнища карантинних інфекцій" за участю працівників управління, головних лікарів лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста, міських позаштатних фахівців.

 

Епідемічна ситуація з холери у світі залишається напруженою, за даними ВООЗ, у 2014 році зареєстровано 126626 хворих на холеру в 31 країні світу, проти 91990 хворих на холеру в 40 країнах світу в 2013 році. Захворюваність на холеру в світі збільшилась на 37,6%. Епідемії, спалахи та завози холери мали місце в Азії, Америці та Європі. В 2014 році найбільша питома вага хворих на холеру припадає на країни Африки та Америки.

Прогноз по холері на 2015 рік в світі з урахуванням викладеного залишається неблагополучним, та не виключена можливість завозу інфекції та територію України.

 До уваги учасників антитерористичної операції та членів їх сімей!

 

Управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради повідомляє, що на даний час діє міська Комплексна Програма підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їх сімей – мешканців м. Кіровограда.

В рамках цієї програми заклади охорони здоров’я міста забезпечують безкоштовне надання медичної допомоги у разі::

амбулаторного лікування учасників АТО та членів їх сімей шляхом забезпечення пільговими рецептами;

стаціонарного лікування учасників АТО та їх дітей шляхом забезпечення продуктами харчування та лікарськими засобами;

амбулаторного лікування дітей віком до 3- х років та від 3- х до 6- и (батьки, яких мають посвідчення учасників АТО) шляхом забезпечення пільговими рецептами;

проведення щорічного медичного обстеження і диспансеризації із залученням необхідних спеціалістів учасників АТО та членів їх сімей;

надання акушерської допомоги дружинам учасників АТО.

У разі необхідності пропонуємо звертатися до закладів охорони здоров’я міста для амбулаторного лікування за місцем проживання, для стаціонарного лікування до комунальних закладів «Центральна міська лікарня м. Кіровограда»; «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги» та Кіровоградська дитяча міська лікарня.

Квіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у Кіровограді

Перший у країні Український центр томотерапії, розрахований на 2 тисячі онкопацієнтів на рік, відкрився 17 червня 2015 року у м. Кіровограді за участі міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі. Це проект державно-приватного партнерства, який планується розповсюдити на всю Україну.

«Модель, яку було використано при створенні центру, є зразком того, що ми хочемо побудувати у всій Україні. Це високотехнологічний центр, побудований за участю інвесторів, і, звичайно ж, держави», - сказав О. Квіташвілі.

Однією з причин, що зумовили вибір місця для нового центру, є те, що Кіровоградська область традиційно зберігає перше місце в Україні за кількістю онкологічних захворювань. На практиці проект реалізовувався таким чином. Держава надала під центр Кіровоградський онкодиспансер - приміщення загальною площею 1 тис. кв. м, у тому числі спецбункери для радіологічної апаратури, а приватні інвестори переобладнали приміщення за світовими стандартами і оснастили його відповідною апаратурою. У даному разі це перша в Україні система дистанційної променевої терапії «Tomotherapy», класичний лінійний прискорювач «Elekta Synergy» і потужний діагностичний комплекс японської компанії Toshiba.

Як розповіла директор центру томотерапії Мія Сихарулідзе, ці технології дозволяють виявляти і лікувати пухлини з високою точністю і ефективністю.

«Томотерапія завдяки особливій точності «ударів» мінімально шкодить здоровим тканинам і викликає значно менше ускладнень і побічних ефектів, ніж традиційне променеве лікування», - пояснила вона.

М.Сихарулідзе також повідомила, що дітей Кіровоградщини тут діагностуватимуть і лікуватимуть безкоштовно.

«У рік центр зможе прийняти близько 2 тисяч пацієнтів. 50 дорослих, медпрацівники і діти Кіровоградщини діагностуватимуться і лікуватимуться безкоштовно. З квітня діагностику тут вже пройшли 15 дітей. Ми не обмежуємо їх кількість, скільки треба, стільки і отримають медичну допомогу», - наголосила Сихарулідзе.

В Українському центрі томотерапії працюють досвідчені лікарі-онкологи з різних куточків країни, свої знання і досвід тут також змогли застосувати і професіонали з нині окупованих територій України. Зокрема, директор і головний лікар Центру Мія Сихарулідзе переїхала сюди з Криму після анексії півострова.

Шановні медичні працівники!


Вітання з днем медикаПрийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята — Дня медичного працівника, і дозвольте подякувати Вам за щоденну виснажливу працю — невпинну боротьбу за  здоров’я та життя людини.
Немає професії жертовнішої та гуманнішої, ніж професія медика, проте медичну галузь по-різному оцінюють у суспільстві: від шанобливої вдячності до найжорсткішої критики. Проте, незважаючи ні на що, для лікаря понад усім стоїть пацієнт — його здоров’я і повноцінне життя.
Незважаючи на цілу низку проблем, які в останні роки намагається подолати система охорони здоров’я в Україні, Ви як істинні професіонали, як мовчазні ангели-охоронці завжди готові прийти на допомогу незнайомій людині, виявляючи відданість своїй справі, ігноруючи особисті плани і проблеми, часто наражаючись на професійні небезпеки і навіть ризикуючи власним життям.
У Ваших руках — складна і відповідальна справа. Сподіваємося, що Ви й надалі з високою відповідальністю та сумлінням виконуватимете поставлені перед Вами завдання, дбатимете про нові професійні здобутки, а  Ваші зусилля винагороджуватимуться повагою і вдячністю суспільства. Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце. Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у людини з’являється віра та надія на одужання, і це — найголовніше.
Сердечно бажаємо Вам та вашим родинам здоров’я, щастя, добра і благополуччя, невичерпної енергії та нових професійних здобутків в ім’я України. Нехай благословенними будуть Ваші дороги, радують друзі, колеги, надихають нові справи, зігріває родинне тепло.
 
Від імені колективу управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради  
Начальник управління охорони здоров’я                        О. Макарук

Про випадки хвороби Лайма

 

За даними Кіровоградського міжрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області.

Станом на 09.06.2015 року зареєстровано 4 випадки захворювання на хворобу Лайма серед мешканців міста, з них 3 випадки зареєстровано серед дітей до 18 років. При епідеміологічному розслідуванні даних випадків захворювання встановлено, що захворілі мали в анамнезі укуси кліщів відпочиваючи та перебуваючи в межах міста. Захворілі відмічають укуси та присмоктування кліщів перебуваючи біля річки Сугоклея; в Дендропарку; по вул. Волкова та пр. Промисловому. Діагнози встановлено на підставі клінічних даних та серологічного дослідження на наявність імуноглобулінів до борелій.

За поточний період 2015 року за медичною допомогою до травматологічних пунктів лікувально-профілактичних закладів звернулось з приводу укусів кліщів 124 мешканці міста. Всім надана медична допомога та рекомендовано на протязі 2 тижнів, щоденно вимірювати температуру тіла та оглядати місце укусу чи присмоктування кліща на наявність кільцевидної еритеми. При появі клінічних симптомів рекомендовано мешканцям, які в анамнезі мали укуси кліщів, звертатись до лікарів інфекціоністів за місцем проживання.

Свято для маленьких пацієнтів


02 червня 2015 року в дитячій міській лікарні силами колективу музичної школи № 3 м. Кіровограда було проведено святковий концерт для пацієнтів, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Адміністрація лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста привітала дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, які перебувають на стаціонарному лікуванні.

За допомоги спонсорів організований святковий обід для маленьких пацієнтів та їх гостей.

В лікувально-профілактичних закладах, що надають медичну допомогу дітям провели конкурс малюнків "Моє веселкове свято" та випущені санбюлетні на актуальну тему.

Свято для маленьких пацієнтівСвято для маленьких пацієнтів