Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Квіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у Кіровограді

Квіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у Кіровограді

Перший у країні Український центр томотерапії, розрахований на 2 тисячі онкопацієнтів на рік, відкрився 17 червня 2015 року у м. Кіровограді за участі міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі. Це проект державно-приватного партнерства, який планується розповсюдити на всю Україну.

«Модель, яку було використано при створенні центру, є зразком того, що ми хочемо побудувати у всій Україні. Це високотехнологічний центр, побудований за участю інвесторів, і, звичайно ж, держави», - сказав О. Квіташвілі.

Однією з причин, що зумовили вибір місця для нового центру, є те, що Кіровоградська область традиційно зберігає перше місце в Україні за кількістю онкологічних захворювань. На практиці проект реалізовувався таким чином. Держава надала під центр Кіровоградський онкодиспансер - приміщення загальною площею 1 тис. кв. м, у тому числі спецбункери для радіологічної апаратури, а приватні інвестори переобладнали приміщення за світовими стандартами і оснастили його відповідною апаратурою. У даному разі це перша в Україні система дистанційної променевої терапії «Tomotherapy», класичний лінійний прискорювач «Elekta Synergy» і потужний діагностичний комплекс японської компанії Toshiba.

Як розповіла директор центру томотерапії Мія Сихарулідзе, ці технології дозволяють виявляти і лікувати пухлини з високою точністю і ефективністю.

«Томотерапія завдяки особливій точності «ударів» мінімально шкодить здоровим тканинам і викликає значно менше ускладнень і побічних ефектів, ніж традиційне променеве лікування», - пояснила вона.

М.Сихарулідзе також повідомила, що дітей Кіровоградщини тут діагностуватимуть і лікуватимуть безкоштовно.

«У рік центр зможе прийняти близько 2 тисяч пацієнтів. 50 дорослих, медпрацівники і діти Кіровоградщини діагностуватимуться і лікуватимуться безкоштовно. З квітня діагностику тут вже пройшли 15 дітей. Ми не обмежуємо їх кількість, скільки треба, стільки і отримають медичну допомогу», - наголосила Сихарулідзе.

В Українському центрі томотерапії працюють досвідчені лікарі-онкологи з різних куточків країни, свої знання і досвід тут також змогли застосувати і професіонали з нині окупованих територій України. Зокрема, директор і головний лікар Центру Мія Сихарулідзе переїхала сюди з Криму після анексії півострова.

Поза рамками основної програми візиту Олександр Квіташвілі вирішив обговорити з головними лікарями медустанов краю реформу галузі. За його свовами, найближчі півтора року Україна готується освоїти платформу легалізованої комерції. "Ми рухаємося до узаконення прибутків лікарів. Вже й пацієнти розуміють різницю поміж медичною допомогою, яка за Конституцією є безкоштовною, і послугами, які годиться оплачувати. Медичні заклади отримають право автономії: тобто, тепер головному лікарю доведеться подумати, на яких послугах йому вдасться заробити, щоб утримати і весь свій штат спеціалістів, і закупити дещо з обладнання, зробити якісний ремонт... Форма власності притому може залишатися старою. Послуги для малозабезпечених категорій громадян, напевно, закуплятиме держава через свою систему страхування... Проект поки що розробляється, і з вашої сторони, провокує якесь неприйняття, але змінювати систему необхідно".

 

 

Квіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у КіровоградіКвіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у КіровоградіКвіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у КіровоградіКвіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у КіровоградіКвіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у КіровоградіКвіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у КіровоградіКвіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у КіровоградіКвіташвілі обіцяє по всій Україні високотехнологічні лікарні, як у Кіровограді