Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Інформаційне повідомлення про спалах MERS-CoV у Республіці Корея

Інформаційне повідомлення про спалах MERS-CoV у Республіці Корея

За офіційними даними головного управління держсанепідслужби у Кіровоградській області.

Кіровоградське міжрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області за інформацією Держсанепідслужби України інформує про поширення інфікування людей коронавірусом близькосхідного респіраторного синдрому (МЕRS-CoV).

Станом на 22 червня 2015 року у світі зареєстровано 1338лабораторно підтверджених випадків інфікування людей МЕRS-CoV, у тому числі 475 (35,5%) летальних. Усього вже 26 країн повідомили про випадки MERS-CoV, починаючи із квітня 2012 року.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворювань, циркуляція збудника інфекції обмежується Аравійським півостровом. Більшість випадків зареєстровано в країнах Близького Сходу (Саудівській Аравії, Омані, Катарі, Ірані, Йорданії, Кувейті, Об’єднаних Арабських Еміратах, Йємені). Недуга набула поширення і в Південній Кореї. Триваючий спалах хвороби в Республіці Корея – це найбільший спалах за межами Близького Сходу.

Республіка Корея інформувала ВООЗ станом на 22 червня про 172 випадки МЕRS-CoV, у тому числі 27 (15,8%) летальних. Середній вік хворих становить 68,5 років (від 16 до 87 років), у більшості випадків це чоловіки (60%). Серед медичних працівників зареєстровано 21 (8,0%) лабораторно підтверджений випадок МЕRS-CoV. Епідеміологічне розслідування спалаху фахівцями Республіки Корея і місії ВООЗ встановило, що всі випадки МЕRS-CoV безпосередньо пов'язані з медичними установами Кореї і одержали поширення від першого випадку завезення МЕRS-CoV.

Поширенню коронавірусної інфекції в Республіці Корея сприяли загальні проблеми з ранньою діагностикою:

- хворі не завжди повідомляють про контакти, у тому числі і з лабораторно підтвердженими випадками; перший «індексний» випадок завезення МЕRS-CoV чоловіком 68 років, який не повідомив про свою поїздку в країни Близького Сходу при зверненні за медичною допомогою;

- виявлення пацієнтів на начальних стадіях хвороби не завжди можливо, тому що, подібно іншим респіраторним захворюванням, МЕRS-CоV не має специфічних симптомів на ранній стадії хвороби.

Крім того, у Республіці Корея мають місце національні традиції, які збільшують ризик зараження людей:

- заохочується практика «доктор-шопінгу» – звернення хворого до декількох лікарів і до різних медичних установ;

- вільне і багаторазове відвідування хворих у стаціонарах друзями та родичами;

- дозволяється догляд за хворими у палаті, в тому інтенсивної терапії, членам родини, які можуть залишатися у лікарні на ніч.

В інших країнах, за межами регіону Близького Сходу, в т.ч. у США, Європі (Австрії, Німеччині, Франції, Греції, Італії, Нідерландах, Туреччині, Сполученому Королівстві), Таїланді відзначались лише поодинокі завізні випадки хвороби. Встановлено, що всі пацієнти відвідували Близький Схід, де сталося можливе зараження, а потім виїхали за межі цього регіону. ВООЗ відзначає, що особливості механізму передачі інфекції остаточно не вивчені, що не виключає інфікування людей при перебуванні в епідеміологічно-неблагополучних країнах.

Коронаровірус близькосхідного респіраторного синдрому (МЕRS-CoV) є вірусним респіраторним захворюванням, збудником якого є новий коронавірус (МЕRS-CoV), який вперше був діагностований у Саудівській Аравії у 2012 році і де зареєстровано більшість (понад 85%) всіх випадків захворювання.

Головним джерелом збудника інфекції, ймовірно, є верблюди. Передача вірусу від людини до людини можлива при тісному контакті, наприклад, при наданні інфікованому пацієнтові медичної допомоги без засобів захисту.

Типовими симптомипри МЕRS-CoV є висока температура тіла, кашель та задишка. Пневмонія є звичайним явищем, але не завжди присутня. Реєструються також гастроентерологічні симптоми, включаючи діарею.

Клінічні прояви інфекції МЕRS-CoV варують від відсутності симптомів (безсимптомний перебіг) або легких респіраторних симптомів до важкого гострого респіраторного захворювання та смерті.

Вважається, що найбільшого ризику розвитку важкого захворювання в результаті інфікування МЕRS-CoV зазнають люди з діабетом, нирковою недостатністю, хронічною хворобою легенів і ослабленим імунітетом. Тому, таким людям при виїзді до ендемічних з цього захворювання країн Близького Сходу, слід уникати контактів із тваринами, особливо верблюдами, при відвідуванні ферм, ринків або скотарень - місць потенційної циркуляції вірусу. Необхідно дотримуватись загальних заходів гігієни, таких як регулярне миття рук, уникнення контактів із хворими тваринами, а також правил «харчової» гігієни: не пити сире верблюже молоко, не вживати в їжу м'ясо, що не пройшло належну термічну обробку.

Для запобігання зараження коронавірусом близькосхідного респіраторного синдрому (МЕRS-CoV) рекомендується утриматись від поїздок до країн Близького Сходу без гострої необхідності.

При перебуванні в країнах в яких зареєстровано випадки МЕRS-CoV рекомендується утриматись від відвідування місць масового скупчення людей, уникати контактів з верблюдами. регулярно провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання та дотримуватись правил особистої гігієни.

При появі симптомів респіраторних захворювань необхідно вдягти маску та негайно звернутись за медичною допомогою.

Визначення випадку MERS-CoV (за інформацією ВООЗ)

Підтверджений випадок:

- особа з лабораторно підтвердженим MERS-CoV.

Підозрілий випадок:

1.Гарячка ТА пневмонія або гострий респіраторний дистрес-синдром (клінічні або рентгенологічні ознаки) ТА принаймні одна з наступних ознак:

- поїздка до регіонів Близького Сходу протягом 14 днів до появи симптомів АБО

- тісний контакт із людиною, що має гарячку, або хворим на ГРЗ, який здійснював поїздку до країн Близького Сходу протягом 14 днів.

2.Гарячка ТА хвороби дихальних шляхів (кашель, задишка) ТА знаходження у медичних установах у осіб, які здійснювали поїздку до країн Близького Сходу (протягом 14 днів до появи симптомів).

3.Гарячка або респіраторні синдром ТА тісний контакт з підтвердженим випадком MERS-CoV під час хвороби

4.Гарячка ТА хвороба дихальних шляхів ТА перебування у медичних установах, де було підтверджено 2 та більш випадки MERS-CoV.

Контактна особа:

- людина, яка не користувалася відповідними засобами індивідуального захисту (рукавички, халат, маска, окуляри) ТА:

·знаходилася на відстані менше 2 м від хворого АБО

·знаходилася у тій саме кімнаті або палаті (член родини, медичний працівник тощо) АБО

·мала прямий контакт з виділеннями з дихальних шляхів хворого.

Дану інформацію просимо довести до медичних працівників лікувально-профілактичних закладів, з метою ретельного збору епідеміологічного анамнезу.