Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Епідемічна ситуація на хворобу Лайма

Епідемічна ситуація на хворобу Лайма

Кіровоградське міжрайонне Управління ГУ Держсанепідслужби у Кіровоградській області інформує, що за 16 тиждень 2015 року з приводу покусів кліщів до травматологічних пунктів лікувально-профілактичних закладів звернулось 5 осіб. Видалені кліщі доставлені до лабораторії особливо небезпечних інфекцій відділу досліджень біологічних факторів ДУ «Кіровоградський ОЛЦДСЕСУ», при досліджені борелій не виявлено. Актуальною проблемою весняної пори є активність кліщів, які є переносниками ряду інфекційних хвороб, в тому числі кліщового бореліозу (хвороби Лайма).

В Кіровоградській області рівень захворюваності на хворобу Лайма набагато нижчий, ніж в інших областях України, в області перші випадки даного захворювання реєструються з 2006 року. Природних вогнищ бореліозу на території міста не виявлено, але реєструються поодинокі випадки захворювань.

За 2014 рік по Україні зареєстровано 1686випадків, інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 3,72; по Кіровоградській області зареєстровано 5випадків, інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 0,5 (з них 2 випадки серед мешканців міста). Всього за минулий рік до травматологічних пунктів лікувально-профілактичних закладів з приводу покусів кліщами звернулось 36мешканців міста Кіровограда.

При проведенні епідеміологічного обстеження встановлено, що кліщ присмоктується частіше всього в області шиї, грудей, пахових впадин, тобто в місцях з тонкою шкірою із достатнім кровопостачанням. У дітей частим місцем присмоктування кліща являється волосиста частина голови.

За прогнозом ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України» враховуючи ті обставини, що весняний пік чисельності іксодових кліщів значно вище осіннього, умови перезимівлі були досить сприятливими, а також збільшення кількості мишовидних гризунів - основних хазяїв передімагінальних стадій кліщів, слід очікувати підвищення рівня чисельності та активності іксодових кліщів у весняний період.

Таким чином, збільшення кількості іксодових кліщів буде сприяти циркуляції в природних осередках збудників трансмісивних інфекцій (хвороба Лайма, Ку-гарячка, Марсельська гарячка, туляремія та ін.), в зв’язку з чим навесні 2015 року може підвищитися вірогідність зараження людей.