Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Обережно – кліщі!

Обережно – кліщі!

Серед жителів Кіровоградської області щорічно реєструються випадки захворювань хвороби Лайма, зараження якої відбувається при кровосмоктанні кліща (Маловиськівський, Новоархангельський, Новомиргородський, Знамянський, Світловодський та Ульянівський райони). Прикріплення та присмоктування кліща хворі відмічали під час перебування на присадибних ділянках, на дачі, під час відвідування зеленої зони. Після укусу в інтервалі від 2 до 32 днів на місці присмоктування кліща з’являється почервоніння шкіри (еритема) у вигляді рожево-червоного кільця з більш блідим центром, що супроводжується підвищенням температури тіла, слабкістю, болем у м’язах рук, ніг та голови.

Щоб уникнути укусів кліщів необхідно:

·перед відвідуванням лісу та парку одягати максимально закритий одяг (сорочку з довгими рукавами, брюки повинні буди заправлені у взуття, голову покрити хусткою або іншим головним убором);

·при тривалому перебуванні більше 2 годин на природі рекомендується репеленти згідно інструкції;

·не розташовуватися на відпочинок в затінених місцях з високим травостоєм та поблизу стежок;

·виходячи з лісу, обов’язково огляньте себе або попросіть взаємодопомоги інших людей.

Якщо кліщ присмоктався необхідно звернутися до травмопункту лікувальної установи, де спеціалісти нададуть необхідну допомогу. Якщо немає такої змоги, можна видалити кліща самостійно. Потрібно повільно видаляти разом з хоботком, розхитуючи кліща зі сторони в сторону пальцями, обгорненими марлевою серветкою або пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща місце укусу змазати 3% розчином йоду, спиртом чи одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення варто ретельно вимити руки з милом, кліща спалити.

Після укусу кліщем необхідно уважно слідкувати за станом свого здоров’я. Якщо у вас з’явилась навіть легка недуга, не гаючи часу звертайтесь до лікаря, повідомляючи його про укус кліща.

Усім особам, які у весняно-літній період потрапляють у лісові райони, де багато кліщів та існує небезпека зараження кліщовим енцефалітом, рекомендується проводити щеплення. Вони забезпечують людині стійкий імунітет до вірусу цього захворювання.

З метою профілактики іксодового кліщового бореліозу, запобігання нападу іксодових кліщів фахівцями Кіровоградської санітарно-епідеміологічної служби міста проводиться обстеження лісосмуг та парків міста на наявність іксодових кліщів, їх збір та лабораторне дослідження на видову належність, а також з метою для подальшого дослідження на збудники іксодового кліщового бореліозу та туляремії. Здійснюється реєстрація осіб, які звернулись зі скаргами на укуси кліщами в травмопункти, та диспансерний нагляд за ними.

ДЗ « Кіровоградська міська санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України