Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » АЛГОРИТМ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

АЛГОРИТМ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

АЛГОРИТМ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ 


В перші години – лід на ділянку травми, туга пов'язка (при забоях, надривах зв'язок – еластичним бинтом, при переломі – з допомогою спеціальної шини, яку можна виготовити з підручних засобів: картону, палки, дошки), повний спокій для травмованої кінцівки, припідняте положення, щоб зменшити приток крові і тим самим попередити надмірний набряк кінцівки.

Ні в якому випадку не можна знімати взуття, можна обережно послабити шнурки, замки, щоб зменшити здавлення. В подальшому забезпечити транспортну іммобілізацію.

Найбільш небезпечні травми голови і хребта. Їх наслідки залежать від того, яка ділянка хребта постраждала, і який характер травми. Так, навіть незначне зміщення шийних хребців може закінчитись ускладненням, тому дуже важлива перша допомога (фіксація шийного відділу хребта ватно-марлевим комірцем, транспортування травмованого до лікувального закладу в горизонтальному положенні).

Дуже важка помилка – спроба посадити травмованого. Це робити категорично заборонено. При любих травмах хребта, повторне зміщення шийних або грудних хребців може стати фатальним, закритий перелом кісток кінцівок можна перевести у відкритий.

При любих травмах, коли є підозра на перелом, необхідно терміново визвати бригаду швидкої медичної допомоги. Чим раніше пацієнт попаде в травмпункт або травматологічне відділення, тим більше у нього шансів на повноцінне життя.