Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » У Кропивницькому шукали ефективні шляхи лікування інфекційних хвороб у засуджених

У Кропивницькому шукали ефективні шляхи лікування інфекційних хвороб у засуджених

У Кропивницькому шукали ефективні шляхи лікування інфекційних хвороб у засуджених У Кропивницькому обговорили як ефективно виявляти і лікувати ВІЛ, гепатити та туберкульоз у засуджених, які не відбувають покарання в установах позбавлення волі. Ініціаторами дискусії стали громадські активісти та представники системи пробації, яка і здійснює контроль за засудженими до умовних термінів. Захід провели за підтримки та участі управління охорони здоров'я.

Як пояснив голова правління ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері», керівник напряму «Пробація» проекту «Заради життя» Микола Гагаркін, сьогодні у системі пробації неможливе виявлення серед засуджених хворих на інфекційні хвороби та подальше їхнє направлення на лікування, адже для цього не створені умови - у штаті відсутні медичні працівники, не створено спеціалізовані кабінети для проведення скринінгових обстежень, не проводяться навчання на тему профілактики й загрози інфекціних хвороб, які можуть мати засуджені, з якими контактують працівники системи пробації. В офіцерів пробації відсутня навіть настороженість до цих хвороб, пояснив Микола Гагаркін.

Як відзначила під час робочої зустрічі заступник начальника управління охорони здоров'я Лариса Кудрик торік у місті спільно з громадськими активістами було запроваджено нову практику профілактики й лікування ВІЛ/СНІД серед населення. Однак під час минулорічної кампанії уваги засудженим до іспитових термінів не приділяли. Цього року подібну практику скринінгових обстежень пацієнтів у поліклініках продовжать - у міському бюджеті передбачили 36 тис грн на закупку швидких тестів на ВІЛ.

Під час сьогоднішньої дискусії, на якій були присутні керівники міських медзакладів, громадські активісти, представники системи пробації, обговорювали можливі маршрути осіб, засуджених до умовного покарання, їх подальший супровід після виявлення захворювання. Після обговорень учасники заходу дійшли висновку спільно здійснювати низку заходів для профілактики інфекційних захворювань у засуджених.

Для прикладу, усіх клієнтів Кропивнциького відділу пробації перевірятимуть на наявність ВІЛ з допомогою швидких тестів або направлятимуть до Кіровоградського обласного центру профілактики та боротьби з СНІДом, де вони зможуть отримати необхідне лікування. В усіх лікувальних закладах Кропивницького ця категорія осіб зможе пройти необхідні базові діагностичні обстеження та лікування супутніх хвороб у спеціалізованих відділеннях.

Окрім того Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер двічі на рік пропонуватиме клієнтам відділу пробації виїзні ФГ-обстеження. У разі виявлення ознак туберкульозу клієнт зможе здати мокротиння для подальшої перевірки і підтвердження діагнозу.

 

У Кропивницькому шукали ефективні шляхи лікування інфекційних хвороб у засуджених У Кропивницькому шукали ефективні шляхи лікування інфекційних хвороб у засуджених У Кропивницькому шукали ефективні шляхи лікування інфекційних хвороб у засуджених