Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » Як подолати епідемію туберкульозу обговорили медики Кропивницького під час круглого столу

Як подолати епідемію туберкульозу обговорили медики Кропивницького під час круглого столу

Як подолати епідемію туберкульозу обговорили медики Кропивницького під час круглого столуУ приміщенні міської ради відбувся круглий стіл, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. До участі у заході були запрошені лікарі та громадські активісти, аби обговорити і сформувати шляхи подолання епідемії цього захворювання.

Як поінформувала під час круглого столу міський позаштатний фтизіатр
управління охорони здоров’я  Кіровоградської міської ради Неоніла Сухарська, торік у місті було вперше виявлено 118 хворих на туберкульоз. Показник захворюваності у порівнянні з попереднім роком зменшився  в 1,3 рази і склав 50,0 на 100 тис. населення. При цьому міський показник захворюваності менший за обласний показник, що становить 67,0 на 100 тис. населення. Водночас лікар відзначає, що у місті зросла кількість пацієнтів, туберкульоз яким встановлюється несвоєчасно. Торік у місті від туберкульозу 22 особи.

"Основними причинами несвоєчасного виявлення туберкульозу є недбале ставлення хворих до свого здоров’я, адже вони 2 і більше років не обстежувались флюрографічно, супутні патології – ВІЛ-інфекція, алкоголізм, наркоманія, цукровий діабет тощо, а також резистентний туберкульоз", - розповіла Неоніла Сухарська.

Водночас туберкульоз діагностують дітям в рази менше, аніж дорослим. Це пов'язано з тим, що  серед дитячого населення проводиться якісна профілактична робота: обов'язкова вакцинація, туберкулінодіагностика. 

Для покращення ситуації із захворюваністю населення на туберкульоз, вважають лікарі, необхідно активізувати роботу по ранньому виявленню туберкульозу та посилити контроль за її виконанням зі сторони керівників закладів. 

Аби покращити профілактичну роботу у цьому напрямку, цьогоріч планується закупка нового діагностичного обладнання. Начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук повідомила, що у бюджеті міста передбачено кошти на закупку трьох рентгенів для поліклініки №5, Центральної міської лікарні та пологового будинку № 1.

"Востаннє ми купували рентген-апаратуру ще в 2013 році. Техніка постійно виходить з ладу, її треба оновлювати. Саме тому цьогоріч у міському бюджеті ми передбачили кошти для закупівлі трьох апаратів. У січні ціни на апаратру значно зросли, тож ми звертатимемось до депутатського корпусу, аби нам додатково виділили суму, якої бракує", - розповіла Оксана Макарук.

Окрім того управління і місцевий осередок організації "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" підписали  меморандум про співпрацю у подолання епідемії ВІЛ/СНІД. Як розповів під час круглого столу активіст організації Володимир Бочаров-Туз, основні групи ризику захворіти туберкульоз є в'язні та ВІЛ-інфіковані. Згідно всесвітньої стратегії боротьби з туберкульозом, до 2030 року світ має подолати епідемію цієї хвороби, щороку підвищуючи показник виявлення і лікування хвороби на 10 %. Активіст розповів, що завдяки підписаному меорандуму громадська організація та медики Кропивницького спільно працюватимуть над подоланням Ко-інфекції (ВІЛ і туберкульоз).
 

Як подолати епідемію туберкульозу обговорили медики Кропивницького під час круглого столуЯк подолати епідемію туберкульозу обговорили медики Кропивницького під час круглого столуЯк подолати епідемію туберкульозу обговорили медики Кропивницького під час круглого столу