Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Боротьбу з ВІЛ/СНІД у Кропивницькому проводитимуть цьогоріч за новою стратегією

Боротьбу з ВІЛ/СНІД у Кропивницькому проводитимуть цьогоріч за новою стратегією

Боротьбу з ВІЛ/СНІД у Кропивницькому проводитимуть цьогоріч за новою стратегієюУправління охорони здоров'я та КОВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" підписали меморандум про співпрацю у подоланні високих показників захворювнаості на ВІЛ/СНІД. Співпрацю проводитимуть за всесвітньою стратегією, що була затверджена міжнародними організаціями у 2014 році і покликана на прискорення подолання епідемії СНІДу до 2030 року.

"Ми щороку бачимо тенденцію до зростання показників захворюваності на СНІД.Збільшується кількість дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок. Ситуація ускладнюється через сьогоднішню непросту ситуацію в країні. Кількість людей, які вживають наркотики, враховуючи вищевикладені фактори, теж не зменшується. У групі ризику працездатне населення. У нас в пріоритетному напрямку перебуває профілактика цих захворювань: якщо минулого року в міському бюджеті було передбачено лише 2,6 тис рн на експрес-тести для пацієнтів, то цьогоріч ми запланували 171 тис грн", - повідомила під час підписання начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

За розрахунковими даними, повідомили активісти місцевого осередку "Всеукраїнської мережі ЛЖВ", у Кропивницькому проживають 3658 ВІЛ-інфікованих осіб.

"Лише 29% інфікованих знають про свій статус. Це говорить про те, що 3 тис. осіб живуть із нами звичайним життям і несуть ризики для інших. Антиретровірусну терапію отримують лише 13% людей. Цими показниками ми ніколи не зупинимо епідемію ВІЛ/СНІД і навіть не матимемо позитивного впливу. Ми хочемо, щоб відсьогодні Всесвітня стратегія 90-90-90 реалізовувалась і була досягнута", − сказав активіст Кіровоградського обласного осередку "Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" Володимир Бочаров-Туз.

Головна мета реалізації всесвітньої стратегії включає досягнення мети 90-90-90: 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ-статус, 90% людей, які знають про свій ВІЛ-позитивний статус, знаходяться на лікуванні, і
90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження. 

У рамках підписаного меморандуму на досягнення оптимістичних цілей громадські активісти спрямують 1 млн грн донорських коштів, управління охорони здоров'я - гроші, передбачені в цьогорічному бюджеті на закупку експрес-тестів. Вже цього року завдяки співпраці планують досягти показника містян, які знають про свій статус, з 29% до 35%. Очікують, що показник охоплення антиретровірусною терапією зросте з існуючих 13 % до 23 %.
Після підписання меморандуму Оксана Макарук звернулась до присутніх медиків і закликала не згадувати про проблему захворюваності на СНІД серед населення лише в дні боротьби з цією хворобою, а тримати це питання на контролі постійно, адже цей рік в Кропивницькому буде роком активної роботи щодо подолання епідемії СНІДу.
 

Боротьбу з ВІЛ/СНІД у Кропивницькому проводитимуть цьогоріч за новою стратегієюБоротьбу з ВІЛ/СНІД у Кропивницькому проводитимуть цьогоріч за новою стратегієюБоротьбу з ВІЛ/СНІД у Кропивницькому проводитимуть цьогоріч за новою стратегією