Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» Безоплатні слухові апарати: які послуги доступні для людей із порушеннями слуху

Безоплатні слухові апарати: які послуги доступні для людей із порушеннями слуху

Безоплатні слухові апарати: які послуги доступні для людей із порушеннями слухуЗа даними Всесвітньої організації охорони здоров’я до 2050 року майже 2,5 млрд людей матимуть певний ступінь втрати слуху, і щонайменше 700 млн людей — або ж кожний 10-й мешканець Землі — потребуватимуть реабілітації слуху.

За словами Віктора Ляшка, міністра охорони здоров’я України, внаслідок повномасштабної війни чисельність людей з порушеннями слуху в Україні зростає. Для нас важливо забезпечити можливість безоплатного слухопротезування, адже від цього напряму залежить якість життя людей. У 2024 році МОЗ вперше централізовано закупило 24 тисячі слухових апаратів загальною вартістю 105 мільйонів гривень.

Першу партію – 4 293 слухових апаратів виробництва компанії Oticon – вже розподілили між медзакладами відповідно до актуальних потреб. Тепер отримати слухові апарати можливо і в регіонах, які раніше не виділяли кошти з місцевого бюджету на їхню закупівлю. МОЗ затвердило перелік закладів охорони здоров’я, які надають послуги з безоплатного забезпечення слуховими апаратами. Наразі у 43 медзакладах знаходяться 2 300 слухових апаратів. Понад 1 600 слухових апаратів вже видано, а 1 200 – налаштовано та встановлено пацієнтам. Також у цьому році очікуються нові поставки.

У тендері, який провели Медичні закупівлі України, переміг Центр слухової реабілітації «Аврора». Центр «Аврора» має 20 територіальних центрів в Україні, де для всіх пацієнтів-отримувачів слухових апаратів буде безоплатного виготовлена індивідуальна вкладка та здійснене первинне налаштування апарата.

Слухові апарати можуть отримати діти й дорослі з інвалідністю та військовослужбовці, які мають порушення слуху, але ще не мають статусу людини з інвалідністю. Детальніше про маршрут пацієнта за посиланням.

Нагадаємо, кожній людині щороку рекомендовано перевіряти слух. У випадку, якщо скарги є – до лікаря варто звернутися терміново. Одним із основних методів дослідження слуху є аудіометрія. Процедура безпечна для пацієнта, її можуть робити як дорослим, так і дітям.

До лікаря варто звертатися, якщо ви:

·робите музику, фільми гучніше, хоча раніше вам було нормально чутно на звичному рівні;

·чуєте дзвін у вухах або приглушений шум незалежно від того, що насправді лунає;

·не розумієте з першого разу, що вам каже співрозмовник;

·пропускаєте частини розмови під час спілкування, просите людей повторити щойно сказане.

Інформацію про те, як коректно спілкуватися з різними людьми можна переглянути у «Довідника безбар’єрності» розробленого в межах ініціативи «Без бар’єрів» першої леді України Олени Зеленської.