Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
Сортувати новини за: датою новин | популярністю | відвідуваністю | коментарям | абеткою

Йдете до лікаря? Не забудьте медичну маску!

Йдете до лікаря? Не забудьте медичну маску!Із 12 лютого у Центрах первинної медико-санітарної допомоги введено обмежувальні заходи щодо дотримання протиепідемічного режиму для попередження заносу та розповсюдження ГРВІ та грипу. Такі інформаційні листівки вже поширено на у поліклініках міста Кропивницький.

У рамках впроваджених заходів задля попередження епідемії працівників амбулаторій та пацієнтів закликають використовувати засоби індивідуального захисту - медичні маски.

Такі заходи пов'язані з тим, що минулого тижня в Україні, і в Кіровоградській області зокрема, зафіксовано перевищення епідемічного порогу. За інформацією Центру громадського здоров'я, в Україні перевищення становить 55,6 %, на Кіровоградщині - на 23,6 %.

Нагадаємо, медична маска - один із найпоширеніших засобів індивідуального захисту в епідсезон. Під час чхання і навіть в процесі дихання, хвора людина випускає в повітря величезну кількість вірусів, які можуть заразити цілком здорову людину. Важливо пам'ятати,що в аптеках продаються одноразові маски. Кожні півтори-дві години маску потрібно міняти на нову, інакше вона втрачає свою ефективність, накопичуюючи віруси і бактерії.

Грип: практичні поради й дані про аптеки в Кропивницькому, де можна купити вакцину

Грип: практичні поради й дані про аптеки в Кропивницькому, де можна купити вакцинуЦього тижня на Кіровоградщині підтвердили перший випадок грипу. Хворобу виявили у дитини, яка проживає в Олександрівці. Фахівці центру стверджують, що даний факт свідчить про те, що в області розпочалася циркуляція вірусів грипу. Попри те, що епідситуація у Кропивницькому лишається стабільною, вважаємо за необхідне нагадати про основні способи профілактики та виявлення грипу.

Основним методом профілактики грипу в Україні є вакцинація. За офіційною інформацією, що збирає Кіровоградський обласний лабораторний центр, у Кропивницькому протигрипозні вакцини можна придбати у 5 аптеках:

· Інкопмарк медсервіс Аптека № 10, вул. Дніпровська, 93

· Інкопмарк медсервіс Аптека № 7, вул. Героїв України,26

· Інкопмарк медсервіс Аптечний пункт №3, аптека № 7, вул. Габдурохманова, 5

· Інкопмарк медсервіс Аптечний пункт № 6, аптека № 7, с. Гірниче, вул. Лінія, 10 – А, буд. 61

 


У Кропивницькому за останній тиждень не зареєстровано випадків грипу

За офіційними даними Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» інформуємо про стан захворюваності на ГРВІ та грип серед населення міста Кропивницького. Протягом минулого тижня за даними оперативних звітів зареєстровано 975 випадків ГРВІ, з них серед дітей до 17 років – 653 випадки. Тижневий показник захворюваності на 100 тисяч населення міста склав 431,23 та залишається значно нижчим рівня епідемічного порогу – (-60,9%).

Разом з тим, зростає захворюваність серед учнів загальноосвітніх закладів. За 46 тиждень року найбільше випадків ГРВІ зареєстровано в закладах освіти: ЗОШ № 3 – 11 випадків, № 8 - 16 випадків, ЗОШ № 9 – 12 випадків, ЗОШ №10 – 12 випадків, ЗОШ № 18 – 14 випадків, ЗОШ № 20 – 18 випадків, ЗОШ № 25 – 24 випадки, № 29 – 16 випадків, № 31 – 17 випадків.

Випадків грипу в місті Кропивницькому та в області не зареєстровано.

У Кропивницькому вакцини від грипу можна купити у трьох аптеках

У Кропивницькому вакцини від грипу можна купити у трьох аптекахУ місті Кропивницький можна придбати протигрипозні вакцини, які на сьогодні є надійним захистом від грипу. Мова йде про препарати "Ваксігрип" (Франція) та "ДжіСі Флю" (Корея), які застосовують в Україні для вакцинації населення в епідсезон.

 

За інформацією Кіровоградського обласного лабораторного центру, станом на 24.10.2019 року протигрипозні вакцини в наявності в наступних аптечних закладах м. Кропивницький:


– Інкопмарк медсервіс №2 вул. В.Перспективна, 6/3

– Аптека №1 вул. Набережна, 13

– Аптека №118, Бульвар Студентський, 4-А

Види грипу: коли і який очікувати в Україні у 2019 році

 

Види грипу: коли і який очікувати в Україні у 2019 роціВірус грипу в соціуі циркулює постійно, незалежно від пори року. Але в осінньо-весняний період кількість хворих на грип значно збільшується.

Упродовж останнього десятиріччя фіксують пандемії грипу, з року в рік відбувається мутація вірусів, а у хворих на грип нерідко розвиваються важкі ускладнення. Розповідаємо, який буває грип, як відрізнити грип від ГРВІ.

Що таке грип, види грипу

Згідно з медичною енциклопедією, грип — гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке провокує вірус грипу. На сьогодні налічується близько 2 тис. варіантів вірусів грипу. Багато хто вважає, що грип і ГРВІ — одне і те ж захворювання. Це не так, хоча грип все таки входить в групу респіраторних вірусів. Крім грипу відомі також аденовіруси, риновіруси і ще близько 200 інших.

Вірус грипу складається з білків і нуклеїнових кислот (РНК і ДНК), але організмом його назвати не можна, скоріше часткою. Вірус грипу включає в себе три типи вірусів — А, В, С. Далі вірус ділиться на гемаглютинін (Н) і нейрамінидазу (N). Підтипів гемаглютиніну налічується 16 (Н1-Н16), а нейрамінидази — 9 (N1-N9). Відповідно, кількість комбінацій може бути близько 144, у вірусу дуже висока варіабельність. Але панікувати передчасно, адже не всі віруси здатні вражати людський організм. Так, небезпеку становлять: H1, H2, N1, N2, N3, з малою часткою ймовірності ще і Н5.

Захворювань на грип у Кропивницькому не зареєстровано

Захворювань на грип у Кропивницькому не зареєстрованоУ Кропивницькому поки не зареєстровано жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на грип.

Таку інформацію підтвердила начальник управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького Оксана Макарук під час прес-конференції сьогодні, 27 листопада.

А от на гострі респіраторні вірусні інфекції, з початку осені перехворіли вже майже 10 000 містян, з яких 78% - діти. При цьому довелося госпіталізувати 296 хворих, у тому числі 234 дитини.

- Хворі на вірусні лікування проходять лікування в інфекційних відділеннях Центральної міської лікарні на Фортечних валах, - відзначила Оксана Макарук. – І дитяче, і доросле відділення капітально відремонтовані, в них створені максимально комфортні умови для одужання.

За словами Оксани Макарук, найбільш дієвим способом захисту від грипу залишається вакцинація. Станом на 23 листопада у Кропивницькому вже вакцинувалися 795 кропивничан.

Що варто знати про сезонний грип?

Грип – це високозаразне вірусне захворювання, що може призвести до серйозних ускладнень у разі невчасного звернення до лікарів. Грип, як і будь-яке інше захворювання, має свої симптоми, вчасне ідентифікування яких дасть можливість уберегти себе від подальших ускладнень та дороговартісного лікування. Однак будь-яку хворобу краще попередити, аніж лікувати.

Більше інформації про симптоми сезонного грипу, про його профілактику та категорії населення, які потрапляють до груп ризику, дивіться на інфографіці.

Інформація щодо епідситуації та профілактики ГРВІ/грипу в Кропивницькому

За прогнозами ВООЗ, в 2018-2019 епідсезоні в Україні будуть циркулювати три віруси: A/Michigan/45/2015 (H1N1)— форма свинячого грипу, A/Singapore/16-0019/2016 (H3N2), та B/Colorado/06/2017,прогнозується їх почергова циркуляція.

За 42-й тиждень (15.10.2018 – 21.10.2018) в м. Кропивницькому на грип та ГРВІ захворіло 1058 осіб, із них 75,1% - діти віком до 17 років. Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед населення міста зменшився на 19,7%. Госпіталізовано 38 осіб, з них 29 осіб – діти віком до 17 років (76,3%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано. Захворюваність на грип та ГРВІ в м. Кропивницькому перебуває на неепідемічному рівні, притаманному початку епідемічного сезону. Захворюваність становить 446,1 на 100000 населення, що на 48,4% нижче епідемічного порогу.

Лабораторне підтвердження циркуляції вірусів грипу серед населення відсутнє. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано.

Грип – одне із самих небезпечних вірусних захворювань. Хвороба починається раптово з підвищення температури тіла вище 38оС. Хворі скаржаться на головний біль, слабкість, відсутність апетиту, болі в м’язах, сухий кашель. Грип небезпечний своїми ускладненнями: запалення легень, отит та ураженням нервової, серцево-судинної систем. 

Правда і міфи про вакцинацію від грипу

Вакцина проти грипу не захистить від "свинячого грипу”, але одне щеплення дасть імунітет від інших вірусів на все життя. Вагітним можна робити щеплення, дітям до 5 років – ні. Давайте з’ясуємо, де правда, а де – міф.

Міф: Одне щеплення від грипу забезпечує імунітет на все життя

Правда:Існує велика кількість штамів вірусу грипу, які швидко мутують та змінюються щороку. Кожного року вчені проводять масштабні дослідження та аналізують дані з більш ніж 100 країн, щоб спрогнозувати, які саме штами вірусу грипу будуть найпоширеніші в наступному сезоні, та на основі цих результатів розробляють вакцини проти грипу. Тож за рекомендацією ВООЗ щорічно змінюється штамовий склад вакцин і, відповідно, щеплення забезпечують захист протягом одного сезону грипу.

Так, для Північної півкулі в сезоні 2017 – 2018 років в склад вакцин проти грипу включені такі штами вірусів:

– A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 – подібний вірус,

– A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,

– вірус B/Brisbane/60/2008.

 


Назад Вперед
Наверх