На сьогоднішньому сесійному засіданні Верховної Ради України народні депутати більшістю голосів підтрималипроект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327).
За впровадження медичної реформи в Україні у залі проголосували 240 із 343 присутніх народних обранців. Проти медичної реформи голосували 42 депутата.
Прийняття вказаного законопроекту принесе позитивні зміни у розвиток української медицини. МОЗ привітало українців із прийняттям закону і наголосило на тому, що чекає пацієнтів із новим законодавством.
Що прийняття цього закону означає для пацієнта? До якого медичного закладу і якого лікаря хоче піти пацієнт – вирішуватиме він сам. Обраний ним лікар надасть йому і допомогу, і увагу – бо гроші нарешті підуть за пацієнтом. І щоб ніхто не переживав щодо головного – фінансового – питання лікування: пацієнт нарешті отримає гарантії, що надані йому медичні послуги будуть повністю оплачені державою.
Що це означає для лікаря? Лікар отримує вільний вибір і свободу працевлаштування. Він отримає справедливі умови роботи і увагу керівників: бо за ними стоятимуть його пацієнти, а отже, і доходи медзакладу. Лікарі нарешті отримають фінансові гарантії та достойну зарплатню.
Що це означає для медзакладу? За кожну якісну медпослугу, надану українцю, держава заплатить медзакладу однаково. Тариф включатиме усі видатки для надання медичної допомоги: буде оплачена робота лікаря, медсестри, іншого персоналу, витратні матеріали, ліки, амортизація обладнання та адміністративні видатки.
Тепер задача парламенту – підтримати інший законопроект 6604, необхідний для того, щоб реформа запрацювала, та Президентський законопроект про реформу сільської медицини 7117, Уряду і МОЗУ – розробити і затвердити підзаконні акти, щоби дати реформі запрацювати, а місцевого самоврядування – активно долучатися.