Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Реформування в охороні здоров’я: як це пройде у Кропивницькому

Реформування в охороні здоров’я: як це пройде у Кропивницькому

Реформування  в охороні здоров’я: як це пройде у Кропивницькому22 вересня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду щодо підготовки проектів актів, спрямованих на реформування в галузі охорони здоров'я за участі представників Уряду, народних депутатів України, асоціації місцевого самоврядування, а також представників обласних та міських відділів охорони здоров'я. Участь в нараді взяла начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук.

- Очевидно, що система є сьогодні уражена, неефективна, ми маємо безліч хронічних проблем, а стан охорони здоров'я в нашій країні знаходиться у важкому стані. Це означає, що треба змінювати як систему, так і підходи, - зазначив Володимир Гройсман, відкриваючи нараду.

Прем’єр-міністр зауважив, що підхід інвестувати в охорону здоров'я більше грошей довів свою неефективність.

- Питання сьогодні, на мій погляд, - не у грошах, а в організації системи охорони здоров'я таким чином, щоби ті ресурси, які ми направляємо, максимально ефективно використовувалися, щоби ми змогли забезпечити якісне надання медичної допомоги на усіх рівнях, - наголосив він.

За підсумками наради начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук відзначає, що реформа охорони здоров'я залишається важливим пріоритетом Уряду. Зі слів прем’єр-міністра проектом бюджету на наступний рік передбачено збільшення заробітних плат медичних працівників на майже 20%.

- Пацієнт зможе самостійно вибирати собі сімейного лікаря. Чим більшим авторитетом користуватиметься спеціаліст, тим більшу заробітну плату він отримає. Попередньо, за кожну родину з двома дітьми, яку обслуговуватиме лікар, йому нараховуватимуть тисячу гривень на рік. При такій системі сімейний лікар, до якого підуть пацієнти зможе отримувати від 19 до 50 тисяч гривень на місяць. На базовому рівні обслуговування сімейним лікарем для українців буде безкоштовним. Оскільки ці видатки будуть фінасуватися із державного бюджету через створену Національну агенцію медичного страхування. Держава відшкодовуватиме лише заробітну плату медичного персоналу, кошти на утримання закладів лягатимуть на місцеві бюджети. Тому місцева влада у першу чергу зацікавлена в оптимізації власної мережі охорони здоров’я, пристосування її до сучасних умов. Такі кроки в галузі медицини у Кропивницькому вже робляться, наприклад планується перепрофілювання ліжок під нагальні потреби – створення гемодіалізного центру, - відзначила Оксана Макарук.

Крім того, Уряд продовжуватиме закупівлі ліків через міжнародні організації, що дозволяє отримати медикаменти високої якості за низькою ціною. Оксана Макарук відзначила, що Міністерством охорони здоров’я підготовлені і два проекти постанов щодо реформ у царині ціноутворення на медикаменти і їх пільгового відпуску для окремих категорій захворювань.

- Передбачається, що ціноутворення на ліки в Україні буде референтним, тобто держава встановлюватиме максимальну ціну, яка відшкодовуватиметься за кожен препарат. Різниця між ціною лікарського засобу і ціною реімбурсації сплачуватиметься пацієнтом. Це, на думку спеціалістів МОЗУ, дозволить стабілізувати зростання ціни на ліки. Реімубрсацію на певні категорії лікарських засобів: від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету – планується впровадити вже з 2017 року.