Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони лікувальних закладів |Телефони реєстратур та виклику лікаря
 
» » "Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому

"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому

"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в КропивницькомуУ центрі Кропивницького громадські активісти та пацієнти приєднались до акції "Годин смерті", що проходить сьогодні по всій Україні та під стінами Верховної Ради України.  Головний заклик українців - проголосувати за пакет законопроектів, що стосуються медичної реформи.

"Прийняті законопроекти дадуть можливість пацієнту самостійно обирати сімейного лікаря, а не прийти до того, за ким закріплена дільниця. Сам же лікар отримуватиме зарплатню залежно від кількості пацієнтів, яких він обслуговує: чим більше пацієнтів, тим більше зарплатня, що буде стимулом для них надавати якісну медичну допомогу, без хабарів. Сьогоднішньою акцією ми хочемо в імпровізації показати, що щогодини в Україні через неякісну медицину помирає близько 67 людей. Ми думаємо, що завдяки акції зможемо вплинути на депутатів і нагадати про те, що потрібно проголосувати за законопроекти, адже від цього залежить багато життів українців. Ми не розуміємо, що ще потрібно доопрацьовувати і обговорювати у цих документах, адже за основу було взято медичну реформу європейських країн, де якість медицини вища, про що нардепи знають, адже самі лікуються там”, — розповіла голова правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” Юлія Чабанюк.

Кропивничани вийшли з плакатами та чорними кульками. На площі показали імпровізацію як щогодини в Україні помирає понад півсотні людей. Кожної хвилини на площі "помирав" один пацієнт, після чого його обводили крейдою й помічали номером. Протягом години через нереформовану медицину в місті "померли" 67 хворих на різні захворювання.

"Наша область готова до реформ. На останній сесії обласної ради депутати погодили створення перших комунальних підприємств на базі лікувальних закладів. Держава зараз має встановити мінімальний пакет безкоштовної медичної допомоги, що отримає пацієнт при зверненні до лікаря. Сюди мають увійти усі невідкладні стани, вся первинка і деякі соціально значущі хвороби, наприклад, туберкульоз, інфекційні захворювання. Найголовніше, що зміниться, пацієнт розумітиме, що саме він отримуватиме безкоштовно, а за що необхідно буде заплатити", - пояснив під час акції директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

Під час сьогоднішньої акції активісти також вручили листа до голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка, аби той підтримав вимоги активістів перед народними депутатами, які представляють Кіровоградщину у Верховній Раді України.
 

"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому"Годину смерті" провели активісти й пацієнти в Кропивницькому