У центрі Кропивницького громадські активісти та пацієнти приєднались до акції "Годин смерті", що проходить сьогодні по всій Україні та під стінами Верховної Ради України. Головний заклик українців - проголосувати за пакет законопроектів, що стосуються медичної реформи.
"Прийняті законопроекти дадуть можливість пацієнту самостійно обирати сімейного лікаря, а не прийти до того, за ким закріплена дільниця. Сам же лікар отримуватиме зарплатню залежно від кількості пацієнтів, яких він обслуговує: чим більше пацієнтів, тим більше зарплатня, що буде стимулом для них надавати якісну медичну допомогу, без хабарів. Сьогоднішньою акцією ми хочемо в імпровізації показати, що щогодини в Україні через неякісну медицину помирає близько 67 людей. Ми думаємо, що завдяки акції зможемо вплинути на депутатів і нагадати про те, що потрібно проголосувати за законопроекти, адже від цього залежить багато життів українців. Ми не розуміємо, що ще потрібно доопрацьовувати і обговорювати у цих документах, адже за основу було взято медичну реформу європейських країн, де якість медицини вища, про що нардепи знають, адже самі лікуються там”, — розповіла голова правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” Юлія Чабанюк.