Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Сонячний та тепловий удари: як розпізнати і допомогти

Сонячний та тепловий удари: як розпізнати і допомогти

Сонячний та тепловий удари: як розпізнати і допомогтиТривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним. Проте не менш небезпечним може бути перебування у спекотних приміщеннях.

Сонячний удар— це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту капелюхом голову.

Тепловий удар— це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини, після впливу екстремальних температур.

Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.

Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи.

Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість.

Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом. Тепловий удар може виникнути під час високої фізичної активності в тісному приміщенні або у спекотну погоду на вулиці і навіть під час надмірного укутування малюків.

Найважливіші заходи запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду.

Немовлята, люди похилого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості — найбільш вразливі групи.

Немовлята, діти чи тварини, яких залишили у авто мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може досягати небезпечних рівнів.

Ознаки теплового та сонячного удару:

· теплові висипання: скупчення червоних прищиків або маленьких пухирців;

· м’язові спазми в руках, ногах або животі;

· короткочасна втрата свідомості;

· підвищення температури тіла;

· нудота;

· блювота;

· втома;

· слабкість;

· головний біль;

· запаморочення;

· відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;

· швидкий пульс;

· утруднене дихання;

· галюцинації;

· дезорієнтація.

У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103) за підозри на тепловий чи сонячний удар.

За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України