Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Кропивницьке управління Держпродспоживслужби інформує про небезпеку захворювання на холеру

Кропивницьке управління Держпродспоживслужби інформує про небезпеку захворювання на холеру

Кропивницьке управління Держпродспоживслужби інформує про небезпеку захворювання на холеруУ поверхневих водах Центрального району м. Миколаїв 7 серпня виявлено збудник холери. У зв'язку з виявленими бактеріями під час лабораторного моніторингу вод у сусідній області Кропивницьке міське управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує про небезпеку захворювання на холеру.

За вказаним фактом у Миколаївській області запроваджено невідкладні профілактичні заходи. Зокрема з метою попередження та запобігання можливому розповсюдженню випадків захворювання серед людей у Миколаївській області заборонено купання та вилов риби в акваторіях річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману. Окрім того на Миколаївщині вживають заходів щодо ліквідації місць стихійної торгівлі харчовими продуктами, особливо рибопродуктами.

Кропивницьке міське управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує про ситуацію, що склалась у сусідній області й нагадує, що на Кіровоградщині р. Інгул протікає на 9 адміністративних територіях: м. Кропивницький, Долинському, Компаніївському, Новомиргородському, Олександрівському, Кіровоградському, Бобринецькому, Новгородківському, Устинівському районі та впадає в р. Південний Буг.
 
 
Водночас ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» на своєму офіційному сайті інформує, що на  території Кіровоградщини холери не виявлено.

Територія Кіровоградської  області відноситься до ІІ типу з середнім ризиком розповсюдження холери. Фахівцями лабораторного центру проводяться моніторингові дослідження води відкритих водойм на наявність холерних вібріонів.В цьому році вже відібрано та досліджено 256 проб води відкритих водойм з 66-и контрольних точок та 2 проби питної води з водопровідної мережі. З 256 проб води 19 було відібрано з р. Інгул, у т.ч. 4 проби з точки забору в Устинівському районі. Патогенних холерних вібріонів в жодній дослідженій пробі не виявлено.
Лікувально-профілактичними закладами області такоєж проводяться бактеріологічні обстеження людей з тяжкими формами гострих кишкових інфекцій з метою раннього виявлення захворювання на холеру.
Збудників холери та хворих на холеру не виявлено.

У зв'язку з неебезпекою захворювання, фахівці ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» не рекомендують купатись у тих водоймах, вода в яких лабораторно перевірена та відповідає санітарним вимогам. Список водойм, у яких купатись не рекомендується, можна переглянути на інтерактивній карті.

Наголошуємо, холера – це гостре інфекційне захворювання, яке має фекально-оральний механізм передачі, характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, тяжким зневодненням організму та розладами кровообігу гемодинаміки. Тому в разі кишкового захворювання необхідно не займатись самолікуванням, а одразу звертатись до лікарів.