Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Новації в охороні здоров'я обговорили на регіональній платформі розвитку місцевого самоврядування

Новації в охороні здоров'я обговорили на регіональній платформі розвитку місцевого самоврядування

Новації в охороні здоров'я обговорили на регіональній платформі розвитку місцевого самоврядуванняРегіональна платформа розвитку місцевого самоврядування на тему: "Медична реформа в Україні. Новації в охороні здоров'я" відбулась у Кіровоградській облдержадміністрації. Під час "круглого столу" народний депутат України Костянтин Яриніч, керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та міськвиконкомів, члени регіонального відділення Асоціації міст України, міські голови об’єднаних територіальних громад та фахівці медичної сфери області обговорили основні напрями реформування галузі охорони здоров'я. У нараді взяла участь і начальник управління охорони здоров'я міської ради Оксана Макарук.

Під час круглого столу заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко відзначив, що реформи медицини передбачають зміну концепції фінансування медичної галузі, що має покращити якість медичних послуг, адже нині третина лікувальних закладів другого рівня надає не повний список послуг. 

"Охорона здоров'я повинна працювати не на квадратний метр, не на ліжко-місце, а повинна працювати на конкретну людину, щоб надати їй послугу лікування, коли виникає така потреба. Для цього здійснюються відповідні зміни як на "первинці" і "вторинці", так і на третьому рівні", - відзначив Сергій Коваленко.
 

Новації в охороні здоров'я обговорили на регіональній платформі розвитку місцевого самоврядування


За словами т.в.о директора департаменту охорони здоров'я Кіровоградської ОДА Наталія Горбенко, в області планується створити три госпітальні округи - Кропивницький, Олександрійський і Західний. Це питання обговорювалось на рівні медичної громади територій, з керівниками районів. Самі ж округи сформовані відповідно до норм відстаней  між територіями і медичними закладами, відповідно до можливостей лікарень, що є на місцях. Нині ж проекти госпітальних округів має розглянути Верховна Рада України.

Присутній на нараді народний депутат Констянтин Яриніч відзначив, що чотири законопроекти, що стосуються медичної галузі, знаходяться на обговореннях.  Депутат переконаний, що якщо винести документи на голосування зараз, без лобіювання цих питань серед усіх фракцій у ВР, вони будуть провалені. 

"До 6 червня ми повинні надати вичерпне бачення щодо цих законів. Інакше нам доведеться чекати три місяці, аби повторно винести законопроекти на голосування. Тоді ми не встигаємо в бюджетний рік, а наступного року президентські перегони почнуться, через рік - парламентські. Ми можемо втратити час і людські життя", - пояснив Констянтин Яриніч.

Керівники територій під час круглого столу наголосили і на негативних моментах реформування медичної галузі. Зокрема критика стосувалась створення госпітальних округів, через що пацієнтам доведеться їздити для проходження лікування на далек відстані.
 

Новації в охороні здоров'я обговорили на регіональній платформі розвитку місцевого самоврядування

 
"Нам треба повертатись до санавіації, аби ми могли по нашим дорогам за короткий час довезти пацієнта до необхідного закладу і врятувати йому життя", - зауважив Маловисківський міський голова Юрій Гульдас, наголошуючи на тому, що найбільше з проблемами після реформи медицини зіткнуться містечка і селища.

Медицина давно потребує реформування, переконана начальник управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради Оксана Макарук. У Кропивницькому працюють міські лікувально-профілактичні заклади, які відвідують пацієнти з усієї області, однак фінансування на їх роботу виділяється тільки з міського бюджету. Коштів  з року в рік не вистачає, попри наявність державної медичної субвенції, тож доцільніше, аби гроші ходили за пацієнтом, а не за ліжками.

"Питання створення госпітальних округів є не те, що на часі, воно вже перезріло. Ми неодноразово піднімали це питання. Ці госпітальні округи вже давно створені самими пацієнтами, без нашого бажання. Ми живемо в системі хронічного недофінансування, тому не можемо покращувати базу сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, побутовим інвентарем. У той же час нам треба думати про своєчасне забезпечення медичних працівників зарплатами. Це основне завдання для нас. В умовах сьогоднішнього фінансового забезпечення ми не можемо виконувати усі ці функції на належному рівні. Тому теза "кошти за пацієнтом" вже повинна бути не на папері, а повинна працювати", - виступила під час зустрічі Оксана Макарук.

Додамо, що за планом госпітальних округів шість медичних закладів Кропивницького працюватимуть у Кропивницькому госпітальному окрузі. 
 

Новації в охороні здоров'я обговорили на регіональній платформі розвитку місцевого самоврядування