Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » У січні 2017 р. МОЗ України та уряд планують затвердити календарний план розгортання реформ

У січні 2017 р. МОЗ України та уряд планують затвердити календарний план розгортання реформ

У січні 2017 р. МОЗ України та уряд планують затвердити календарний план розгортання реформ, погодити межі госпітальних округів та ініціювати зміни в основи законодавства щодо охорони здоров’я.

Крім того, з регіонами доопрацьовується перелік нормативних документів, який дозволить імплементувати перший етап реформ у 2017 р. та підготуватись до 2018-го. Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк під час наради «Реформа системи охорони здоров’я в 2017 р.: план дій, комунікація для населення, комунікація для медичної громади», яка відбулась за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Швейцарського бюро співробітництва в Києві.

«Маємо конкретний план на січень на виконання рішень, які вже ухвалені урядом. В січні КМУ повинен прийняти 2 дуже важливих документи, що стосуються реформ. По-перше, затвердження плану заходів щодо реалізації концепції реформування фінансування системи охорони здоров’я. По-друге, постанову уряду, яка затвердить межі і склад госпітальних округів»,- зазначив Павло Ковтонюк.

Звертаючись до голів управлінь охорони здоров’я зі всієї України, він наголосив, що міністерство відходить від практики адміністративного нав’язування рішень і вважає, що регіони повинні брати активну участь у плануванні.«Ми хочемо, щоб ви створили календарний план розгортання страхової моделі фінансування первинки в своїх регіонах. Вам повинно бути з ним комфортно працювати. У свою чергу МОЗ забезпечить всю нормативну підтримку, методичні рекомендації для громад»,- пообіцяв заступник міністра.

Крім розглянутого проекту примірного положення про госпітальний округ,наразі опрацьовуються рамкові вимоги до ключових лікарень госпітального округу, розробляються типові договори, стандарти, перелік послуг первинки.

Павло Ковтонюк також озвучив 5 ключових пріоритетів на наступний рік:

1. Продовжити формувати інституційні основи для реформ в медичній галузі, зокрема, ініціювати закон про державне медичне страхування та створити національного страховика – Національну службу здоров’я;

2. Втілити новий механізм фінансування охорони здоров’я на первинці;

3. Підготувати вторинну ланку до впровадження страхової моделі медицини у 2018 р;

4. Запровадити електронну систему охорони здоров’я в тій частині, яка потрібна для реформи первинної ланки;

5. У кожній громаді впорядкувати медичну інфраструктуру, підготувавши галузь до впровадження страхової моделі медицини.

 

За офіційними даними МОЗ України