Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Пологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центру

Пологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центру

Виїзну прес-конференцію для журналістів влаштували сьогодні у пологовому будинку № 1, який очікує набуття статусу перинатального центру ІІ рівня. Наразі у закладі продовжується роботи в окремих відділеннях, однак пологовий будинок готовий до повноцінного запуску у новому форматі.

Головний лікар пологового будинку № 1 Людмила Романів ознайомила медійників із ходом ремонтних робіт у закладі. Наразі вони тривають у харчоблоці та діагностично-лабораторному відділенні. Для харчового блоку, який останні 5 років не працював через аварійність будівлі, цьогоріч закупили нове обладнання, провели капітальні ремонтні роботи. Окрім того тут планують запровадити комплексні обіди для партнерів породіль. Капроботи провели і в діагностично-лабораторному відділенні, яке працюватиме у цілодобовому режимі. Завдяки передбаченим коштам у міському бюджеті Кропивницького для відділення придбали новітнє обладнання, серед яких, наприклад, дитячий пересувний рентген-апарат, УЗД-апарат. Начальник управління охорони здоров'я міської ради Оксана Макарук відзначила, останні 2 роки для пологового будинку № 1 обладнання купувалось згідно табельного оснащення перинатального центру ІІ рівня.

Окрім завершальних внутрішніх робіт, додала головлікар медзакладу Людмила Романів, проводиться і благоустрій прилеглої території. За проектом планується завершити спорудження паркану, висадка дерев, благоустрій території згідно розробленого проекту ландшафтного дизайну. Зокрема, по обидва боки відреставрованого старого корпусу медзакладу планується висадити клумби й дерева, а також встановити капличку із зображенням Божої матері, яка тримає немовля.

"Завдяки об'єднанню двох пологових будинків маємо позитивні зрушення у стані надання акушерсько-гінекологічної допомоги. Наш майбутній перинатальний центр визначений одним із ключових у кропивницькому госпітальному окрузі, що буде створений незабаром і об'єднає 11 районів області. Маємо закінчити ремонтні роботи і довести заклад до такого стану, аби він відповідав європейським міркам. Цей об'єкт знаходиться під особливим контролем, до кінця року ми введемо в роботу пологовий будинок у формі перинатального центру", - відзначила під час спілкування Оксана Макарук.

Наразі пологовий будинок № 1 очікує затвердження нового статуту як Міського пологового будинку з функціями перинатального центру ІІ рівня, а також подав пакет документів до МОЗу для отримання ліцензії на роботу у формі закладу вищого рівня.

Загалом на покупку обладнання для майбутнього перинатального центру  починаючи з 2014 року з міського бюджету було витрачено 4,6 млн грн. Загалом було придбано 26 приладів для різних відділень закладу. На проведення внутрішніх та зовнішніх капітальних ремонтів було витрачено близько 9 млн грн. Ще близько одного мільйона гривень планують освоїти до кінця року. Нагадаємо, в об'єднаному пологовому будинку цьогоріч запрацювали цілодобове лабораторно-діагностичне відділення, якого не було в жодному з пологових будинків раніше, відділення реанімації для жінок та немовлят, відділення ІІ етапу виходжування недоношених новонароджених, відділення оперативної гінекології для лікування жінок. Станом на сьогодні у міському пологовому будинку народжують жінки з Кропивницького, а також  прилеглих районів: Бобринецького, Компаніївського, Маловисківського, Новоукраїнського. 
 

Пологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центруПологовий будинок Кропивницького очікує на отримання ліцензії для повноцінного запуску роботи перинатального центру