Невтішна статистика останніх років свідчить про те, що кількість інсультів у нашому регіоні збільшується. У 2014 році зареєстровано 884 хворих на інсульти, у 2015 - 900. Інсультів з гіпертонічною хворобою у 2014 році було 593, у 2015 – 668. Кількість інсультів за І півріччя у 2016 році збільшилась з 432 до 486 хворих.
У чому причина і що призводить до розвитку цієї хвороби розповідає завідувач неврологічним відділенням для хворих з порушенням мозкового кровообігу, позаштатний фахівець за спеціальністю «неврологія» Анатолій Дзядик.
- Зараз збільшилася кількість хворих з факторами так званого ризику розвитку інсульту. Це люди з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця з порушенням ритму, цукровим діабетом. До інсультів призводять паління, вживання спиртних напоїв, порушення харчування, зменшення фізичного навантаження, психоемоційне перевантаження, стреси, недотримання здорового способу життя та інші фактори. Близько 30-40% пацієнтів постійно і адекватно приймають призначене лікування, інші приймають періодично, тобто вони легковажно ставляться до свого здоров’я. Все це і підвищує ризик інсультів, в тому числі і в молодому віці, - каже Анатолій Дзядик.
Щоб не потрапити до кількості тих, хто страждає від хвороби, лікарі радять вчасно звертатися за допомогою, звертати увагу на своє здоров’я та дотримуватися рекомендацій.
Інсульт – гострий стан розладу здоров’я, який характеризується і проявляється порушенням функцій головного мозку. Потрібно знати, як проявляється інсульт, це раптова слабкість, заніміння, параліч половини тіла або тільки руки, ноги, раптовий інтенсивний головний біль, раптове порушення чіткості зору, раптове порушення мовлення, раптове запаморочення, втрата координації рухів, нудота, блювота. У таких випадках необхідно терміново звернутися до лікаря.
Швидке звернення за медичною допомогою надає можливість терміново обстежити хворого, діагностувати інсульт і провести найбільш ефективні методи лікування.