Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції в східних областях України та членам їх сімей – мешканцям м. Кіровограда"

Надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції в східних областях України та членам їх сімей – мешканцям м. Кіровограда"

26 листопада 2015 року відбулася оперативна нарада у начальника управління охорони здоров'я Кіровоградської міської ради на тему: "Стан надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції в східних областях України та членам їх сімей – мешканцям м. Кіровограда"

Медична допомога учасникам АТО та членам їх сімей надається відповідно до Указу Президента України від 18 березня 2015 року №150/2015 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції" та міської Комплексної Програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їх сімей – мешканців м. Кіровограда.

Рішенням Кіровоградської міської ради від 09 вересня 2014року №3399 затверджена Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їх сімей – мешканців м.Кіровограда (зі змінами).

В рамках цієї програми заклади охорони здоров'я міста забезпечують безкоштовне надання медичної допомоги у разі:

амбулаторного лікування учасників АТО та членів їх сімей шляхом забезпечення пільговими рецептами;

стаціонарного лікування учасників АТО та їх дітей шляхом забезпечення продуктами харчування та лікарськими засобами;

амбулаторного лікування дітей віком від 3-х років до 6-ти (батьки яких мають посвідчення учасників антитерористичної операції) шляхом забезпечення пільговими рецептами;

проведення щорічного медичного обстеження і диспансеризації із залученням необхідних спеціалістів учасників АТО та членів їх сімей;

забезпечення лікування стоматологічних захворювань;

надання акушерської допомоги дружинам учасників АТО.

На виконання даної програми по галузі «Охорона здоров’я» у 2015 році передбачені видатки з загального фонду міського бюджету у сумі 604,0 тис. грн. Станом на 19 листопада 2015року забезпечено:

продуктами харчування та лікарськими засобами учасників антитерористичної операції та їх сімей у разі стаціонарного лікування на суму 207,38тис.грн;

безоплатний відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування учасників антитерористичної операції на суму 34,93тис. грн;

безоплатний відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування дітям віком від 3-х до 6 років на суму 0,40 тис. грн;

лікування стоматологічних захворювань учасникам антитерористичної операції міста Кіровограда на суму 10,40 тис. грн;

щорічне медичне обстеження і диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів учасників АТО та членів їх сімей на суму 32,55тис.грн;

надання акушерської допомоги дружинам учасників АТО на суму 10,0тис. грн.

Базовим закладом для надання медичної допомоги учасникам бойових дій, в тому числі й учасникам АТО, є обласний госпіталь для ветеранів війни. Психологічну допомогу учасники АТО отримують у Центрі медико-психологічної реабілітації, який діє при обласному госпіталі. Відмов у госпіталізації учасників антитерористичної операції до вищезазначеного медичного закладу не було.

В закладах охорони здоров’я комунальної власності міста функціонує 16 палат на 55 ліжок для ветеранів війни. Питання щодо недопущення скорочення спеціалізованих ліжок для ветеранів війни, розгорнутих на базі лікувально-профілактичних закладів та їх раціональне використання, надання медичної допомоги ветеранам війни, учасникам АТО знаходиться під постійним контролем управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради, керівників лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста.

Медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо інформування осіб, які постраждали під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), та членів їх сімей, а також членів сімей загиблих військовослужбовців і працівників правоохоронних органів про їх права та гарантії реалізації таких прав в Україні.

Контроль за дотриманням прав даної категорії пацієнтів покладений на керівників функціональних підрозділів закладів.

На сайті управління охорони здоров'я та інформаційних стендах лікувально-профілактичних закладів розміщена інформація з порушеного питання.

За медичними працівниками, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, гарантовано зберігаються їх робочі місця.

Станом на 25.11.2015 року в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності міста надана наступна медична допомога учасникам антитерористичної операції:

 

ЛПЗ

ЦПМСД №1

ЦПМСД №2

КЗПО

АЗПСМ

ЦМЛ

КЛШМД

СП №1

СП №2

ПБ №1

ПБ №2

СМЧ №19

Всього

1.

Кількість учасників АТО, що звернулися за медичною допомогою

181

125

633

6

279

143

94

96

1

3

4

1565

2.

Кількість учасників АТО взятих на диспансерний облік

47

60

124

2

16

249

3.

Кількість учасників АТО, які пройшли профілактичний огляд

75

44

514

6

53

692

4.

Кількість учасників АТО, які за результатами профілактичного огляду направлені на медичне обстеження

10

13

487

2

16

528

5.

Кількість учасників АТО, які отримали амбулаторне лікування

80

51

511

2

103

53

94

96

990

6.

Кількість учасників АТО, які отримали стаціонарне лікування

176

90

1

3

2

272

7.

Кількість учасників АТО, що потребують оздоровлення

171

94

538

1

804

8.

Кількість учасників АТО, які оздоровлені

8

4

12

 

Станом на 25.11.2015 року медичними працівниками центрів первинної медико-санітарної допомоги спостерігаються 207 дітей учасників АТО, з них всі 207 пройшли профілактичний огляд, за результатами якого 110 дітей було оздоровлено амбулаторно, 19 дітей оформлено на диспансерний облік. Протягом січня-жовтня 2015 року в дитячій міській лікарні проліковано 27 дітей із сімей учасників антитерористичної операції.

Медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів сформовано територіальний реєстр учасників антитерористичної операції, організовано проведення комплексних медичних оглядів та ведення індивідуальних карт визначення потреб в медико-психологічній допомозі, забезпечено надання якісної стаціонарної допомоги учасникам АТО та прирівняних до них осіб на спеціалізованих ліжках для ветеранів війни.

Лікувально-профілактичні заклади комунальної власності міста відповідно до своїх функцій надають медичну допомогу учасникам антитерористичної операції, які звільнені в запас (демобілізовані), пораненим учасникам АТО та сім'ям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції в повному обсязі виключно за рахунок коштів місцевого бюджету та інших, не заборонених чинним законодавством надходжень, відповідно до затверджених стандартів надання медичної допомоги та, у разі необхідності, направляються на консультацію психолога до Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни.

На виконання рішення колегії департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації від 04 листопада 2015 року № 15 "Про затвердження системи медико-психологічної допомоги, тренінгової програми з психологічної підготовки та адаптації військових до бойових дій" вирішено створити Центр медико-психологічної допомоги на базі міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у складі лікарів центрів первинної медико-санітарної допомоги та психологів центру соціальних служб.

За результатами наради дані відповідні доручення керівникам лікувально-профілактичних закладів.