Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Базу колишньої МСЧ №19 також готують для можливого прийняття хворих на коронавірусну інфекцію

Базу колишньої МСЧ №19 також готують для можливого прийняття хворих на коронавірусну інфекцію

Базу колишньої МСЧ №19 також готують для можливого прийняття хворих на коронавірусну інфекціюЗаклади охорони здоров’я у Кропивницькому припинили планову госпіталізацію і виконують виключно ургентні втручання. Епідситуація у Кропивницькому спокійна, однак медична система посилено готується до можливого прийому хворих на коронавірусну інфекцію, повідомила начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук під час позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у міській раді Кропивницького, що зібралась учора, 25 березня, після запровадження Кабміном режиму надзвичайної ситуації на всій території України до 24 квітня.

- Епідситуація у Кропивницькому залишається спокійною і стабільною, відзначила Оксана Макарук. – На території міста, як і всієї області, випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано. У місті розроблені плани госпіталізації і перепрофілювання медичних закладів на випадок несприятливого розвитку подій.

Нині у місті визначено єдину госпітальну базу для хворих на COVID-19 – Центральну міську лікарню, яка зможе повністю перепрофілюватися на роботу з такими пацієнтами. Водночас до можливого прийому пацієнтів готується і міська лікарня на базі колишньої МСЧ №19, де також готуються ліжкомісця, навчання лікарів. У цій лікарні перебуватимуть на обсервації і медичні працівники, що контактуватимуть із хворими на COVID-19.

- Ми створили реєстр медичних працівників, які будуть задіяні для лікування хворих у Центральній міській лікарні, - підкреслила Оксана Макарук. – У першу чергу, мова йде про інфекціоністів, анестезіологів з усіх медичних закладів Кропивницького. У разі потреби, їх замінять терапевти та фахівці інших спеціалізацій. Швидкими темпами здійснюється закупівля індивідуальних засобів захисту для медичного персоналу і необхідного обладнання. За два останніх тижні ми використали 2,5 мільйона гривень для закупівлі апаратів інтенсивної вентиляції легень, які вже встановлені в інфекційному відділенні ЦМЛ, захисних костюмів, масок, рукавиць тощо.

Начальник управління додала, що Кропивницький також отримав тест – системи: всі вони будуть зосереджені в одному місці – обласному лабораторному центрі МОЗ України. Експрес-тестами користуватимуться також бригади «швидкої допомоги». Чітко визначений і алгоритм проведення тестування на коронавірус. Він здійснюватиметься за умови наявності клінічних симптомів COVID-19: лихоманки і сухого кашлю, встановлених контактів з хворими на коронавірус чи місця перебування у країнах, де ця інфекція поширюється і після проведення досліджень на інші вірусні захворювання з негативним результатом.

Ситуація із кількістю захворювань запаленням легень у Кропивницькому теж спокійна і за показниками є навіть нижчою минулого року, тож чутки про надзвичайно високий рівень захворюваності на пневмонію є неправдивими. Станом на 25 березня у Кропивницькому 51 особа мають таку хворобу. Двоє – у важкому стані, але за результатами досліджень, вони не попадають під категорію хворих на коронавірусну інфекцію, а запалення легень у них викликано іншими чинниками.