Телефон МОЗ «гарячої лінії» 0 800 505 201 |Телефони реєстратур
 
» » Центральна міськлікарня зможе перепрофілюватисяу разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом

Центральна міськлікарня зможе перепрофілюватисяу разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом

 

Центральна міськлікарня зможе перепрофілюватисяу разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусомЦентральна міська лікарня м. Кропивницького, яка визначена закладом, що оперативно прийматиме хворих з підозрою на коронавірус COVID-19, має план заходів на випадок загостренян епідеміологічної ситуації і готова до перепрофілювання у разі масового надходження хворих. Про це під час останнього засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомила начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

Оксана Макарук детально ознайомила комісію зі станом готовності закладів охорони здоров’я міста до надання медичної допомоги дитячому та дорослому населенню міста у випадках підозри на захворювання, спричинені коронавірусом.

- У Кропивницькому створений міський оперативний штаб з реагування на ситуацію із розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 та затверджений План протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню в обласному центрі небезпечного захворювання, - відзначила Оксана Макарук.

На реалізацію заходів такого Плану у міському бюджеті передбачено 501,8 тисяч гривень, у тому числі 250,4 тис. грн для комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня" визначеного госпітальною базою у протистоянні з вірусом COVID-19. У закладі складений і затверджений план заходів на випадок загострення епідеміологічної ситуації, переглянуті наявні схеми перспективного перепрофілювання лікарні у разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом.

Для додаткового, у разі необхідності, розгортання приміщень тимчасової ізоляції в наявності 125 ліжок інфекційного профілю та 12 боксів на 36 ліжкомісць. На теперішній час у закладі працює 7 лікарів-інфекціоністів: 4 дорослих та 3 дитячих.

- Стаціонар забезпечений медичними препаратами для симптоматичної терапії, у тому числі противірусними засобами, - акцентувала увагу Оксана Макарук. - У наявності є швидкі тести для виявлення вірусів грипу А та В, дезінфекційні препарати та необхідне обладнання, у тому числі шість апаратів штучної вентиляції легень: по три для дорослих і дітей.

У стаціонарі створено запас захисного одягу: комбінезони CHEMSAFE C1, протичумні костюми, рукавички хімстійкі та рукавички гумові, латексні, окуляри захисні Univet, респіратори, одноразові флізелінові халати, одноразові фартухи, маски одноразові та марлеві.

За інформацією помічника міського голови Івана Касьяненка, загалом в Україні зареєстровано один лабораторно підтверджений випадок COVID-19. За весь період Центр громадського здоров’я України отримав 40 підозр про захворювання на COVID-19. Наразі 4 зразки ще перебувають на стадії дослідження.

Із 10 лютого 2020 року в закладах охорони здоров'я Кропивницького посилено заходи щодо дотримання протиепідемічного режиму для попередження заносу та розповсюдження гострих респіраторних вірусних інфекцій, грипу та коронавірусної інфекції COVID-19, запроваджено обмежувальні заходи. Крім того, проведені додаткові навчання для медичних працівників згідно з рекомендаціями ВООЗ з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки та біологічного захисту при виявленні особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19, та організований міський семінар для лікарів первинної ланки.

20 лютого 2020 року на базі інфекційного відділення стаціонару № 1 Центральної міської лікарні відбулося практичне тренувальне заняття медичних працівників із госпітaлізaції хворого нa коpонaвіpус. У закладі виділено спеціалізований санітарний транспортний засіб для перевезення таких пацієнтів, укомплектований необхідними засобами індивідуального захисту, та проведено комплекс робіт, необхідних для виключення можливості внутрішньолікарняного поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

Управлінням охорони здоров'я міської ради, медичними працівниками закладів охорони здоров'я проводиться регулярна санітарно-освітня робота із населенням міста з питань профілактики гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19. Зокрема рекомендується утримання від подорожей за кордон, особливо до країн, де виявлені випадки коронавірусної інфекції COVID-19 - Китайська Народна Республіка, Південна Корея, Японія, Сінгапур, Гонконг, Італія, Малайзія, Австралія, Німеччина, В'єтнам, ОАЕ, Франція, Великобританія, Канада, Філіппіни, Індія, Кувейт, Російська Федерація, Оман, Непал, Камбоджа, Шрі-Ланка, Фінляндія, Бельгія, Єгипет, Ізраїль, Ліван, Бахрейн, Афганістан, Ірак.

Із 26 лютого по 09 березня 2020 року під наглядом медичних працівників закладів охорони здоров'я міста перебували 19 учасників змагань із дзюдо в італійському місті Конельяно. На теперішній час стан дітей задовільний.

Станом на 11 березня 2020 року під наглядом медичних працівників у Кропивницькому перебувають 16 громадян, які повернулися з країн, де виявлені випадки коронавірусної інфекції COVID-19.

Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року № 2 «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» за результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила прийняти представлений управлінням охорони здоров’я міської ради Кропивницького та обласним лабораторним центром МОЗ України алгоритм запровадження протиепідемічних заходів для запобігання поширенню коронавірусу та Комунікаційний план щодо визначення алгоритмів дій у разі виникнення захворювання на COVID-19.

Про всі обмежувальні заходи, що запроваджені у Кропиницькому рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій читайте тут.

Усю інформацію про COVID-19, заходи щодо профілактики, виявлення вірусу та ізоляції хворих читайте тут.